Eğitim:
Milletvekili Vehbi Koç 'AK Parti'nin iktidara gelmesiyle Türkiye'de eğitim ve öğretim alanında da yeni bir sayfa açıldı'

 AK Parti Trabzon Milletvekili Vehbi Koç öğretmenler günü dolayısıyla yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’de eğitim ve öğretimde  büyük atılımlar yapıldığını ifade ederek “Tüm bu atılımlarımızı emek ve alınteriyle anlamlandıran; Milletimizin muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması amacıyla toplumun gelişmesi, bireylerin kişilik kazanması ve çağın gerektirdiği şartlarda eğitim ve öğretim alabilmeleri için  özveriyle çalışan bütün öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.”dedi. 

AK Parti’nin ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ anlayışı ile toplumu irşad eden öğretmenleri her zaman baş üstünde tuttuğunu belirten Milletvekili Vehbi Koç “AK Parti’nin iktidara gelmesiyle Türkiye’de eğitim ve öğretim alanında da yeni bir sayfa açıldı. İlkel teknikler geride bırakılarak daha iyi eğitim hizmeti verebilmesi için dersliklerin sayısından tutun çalışma saatlerine kadar öğretmenlerimiz için birçok alanda iyileştirmeler yapıldı. Çünkü biz inanıyoruz ki öğretmenlerimizin çalışma konforu ne kadar arttırılırsa eğitim ve öğretimdeki başarı oranımız da emsal şekilde artacaktır.”ifadelerini kullandı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eğitim ve öğretime çok önem verdiğinin altını çizen Milletvekili Vehbi Koç “AK Parti’nin iktidara geldiği yıllarda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı ilköğretimde 21, ortaöğretimde 18 iken; 2022-2023 eğitim öğretim yılında ilkokulda 15, ortaokulda 11, ortaöğretimde ise 10’a düşmüştür. Bu durum bize şunu gösteriyor; Artan öğrenci sayılarına kıyasla, derslik sayıları ve öğretmen istihdamında büyük bir artış sağlanmıştır. Çalışmalarımız her alanda olduğu gibi eğitim ve öğretimde de tüm hızıyla devam ederken Türkiye Yüzyılı hedeflerimiz doğrultusunda, ülkemizin dünya standartlarının üzerine çıkacak şekilde eğitim ve öğretimini geliştirmeye kararlı olduğumuzu da özellikle belirtmek istiyorum.” dedi.


Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÇORUH EDAŞ “TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA”...

Haberi Oku