Ekonomi:
'Kadınların üretimde daha aktif yer almasını destekliyoruz'
 Trabzon'daki kadın kooperatifi başkanları Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi'yi ziyaret ederek yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi ve ortak yapılabilecek projelerle ilgili görüş alışverişinde bulundu.

Arsin OSB Üreten Eller Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı İpek Cansel Şahin, Vakfıkebir Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Aygün Akar ve Zirve Kadın İstihdam, Girişim, Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Selma Uzunlar Nuhoğlu, TTSO Başkanı Erkut Çelebi'ye yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, kadınların üretimde ve istihdamda daha fazla yer almasını, kadın girişimci sayısının artmasını desteklediklerini ve bu anlamda kooperatiflerin de önemli rol oynadığını belirterek, "Kadın kooperatiflerinin kurulmasını, birlikte güzel işler yapmasını destekliyoruz. Yaptıkları projelere uzman arkadaşlarımızla her türlü desteği vermeye çalışıyoruz" dedi.

SÜMELA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİNDE YER ALMAK İSTİYORUZ

Kadın kooperatiflerinin başkanları ayrıca Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 19 - 27 Ağustos arasında yapılacak Sümela Kültür Yolu Festivali'nde de üretimlerini ve çalışmalarını tanıtma fırsatı verilmesini istedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÇORUH EDAŞ’TAN SÜRMENE SANAYİ SİTESİ’Nİ...

Haberi Oku