Ekonomi:
Mobilya Kümelenmesi projesi sektörü büyütecek
 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile Mobilyacı İşadamları Derneği (MOBİAD) tarafından şehrin mobilya üretimindeki ve ihracatındaki kapasitesini artırmayı amaçlayan Mobilya Kümelenmesi UR-GE Projesi'nin bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. TTSO Başkanı Erkut Çelebi, "Ortak girişimlerle ülkemize ve şehrimize değer katmayı amaçlıyoruz" dedi.

FİRMALARA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Ticaret Bakanlığı'nın Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi (UR-GE) kapsamında desteklediği Trabzon Mobilya Kümelenmesi Projesine katılma talebinde bulunan firmalara yönelik bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

ÇELEBİ: AMACIMIZ TRABZON'DAKİ MOBİLYA SEKTÖRÜNÜ DÜNYAYA TANITMAK

Toplantının açılışında konuşan TTSO Başkanı Erkut Çelebi, birçok sektörde kümelenme projeleri yaptıklarını belirterek, "Mobilya sektörü de bunlardan bir tanesi. Amacımız Trabzon'daki mobilya sektörünü dünyaya tanıtmak burada bir işlem hacmi yaratarak sektörü büyütmektir. Trabzon'da önemli markalarımız var. Mobilya sektöründe yaklaşık 2 bin kişi istihdam ediliyor. Sürekli yeni girişimler de oluyor. Projemiz kapsamında dünyayı tanıyalım, değişik üretim modellerini görelim, burada bunları deneyerek işleri daha da büyütelim diye kümelenmeyi yaptık. Amacımız ortak girişimle iş yapabilmek, bir araya gelerek daha büyük işlere imza atabilmek. İhracatı artırıp ülkemize, şehrimize değer katalım istiyoruz. Fuar gezileriyle dünyadaki trendleri tanıyıp işlerinizi ona göre büyütmeniz gerekli. Hammadde alımının da ortak girişimle yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Kümelenme projemizin sektörümüze ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

TTSO Yönetim Kurulu Üyesi Alper Bektaş da sektörle ilgili görüşlerini ve yurt dışındaki iş fırsatlarıyla ilgili izlenimlerini paylaştı. Toplantının son bölümünde katılımcı firma temsilcilerine UR-GE projesiyle ilgili bilgi verildi ve soruları yanıtladı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ÇORUH EDAŞ’TAN SÜRMENE SANAYİ SİTESİ’Nİ...

Haberi Oku