Ekonomi:
TESOB'un AB destekli projesinde imzalar atıldı
 Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (TESOB) ile Mobilyacı İşadamları Derneği ortaklığıyla hazırlanan ve turizme yönelik hediyelik eşya sektöründe yerli üretimin artırılmasının hedeflendiği “Gençler CNC Tezgâhı ile İş Hayatına Atılıyor” Projesi’nde imzalar atıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı’nda düzenlenen proje imza törenine TESOB Başkanı Metin Kara ve Genel Sekreter Ömer Kayıkçıoğlu katıldı.

Başkan Kara, “Söz verdiğimiz gibi Trabzon’a projelerimizle hizmet etmeye devam ediyoruz. Haziran ayı itibariyle projemize başlıyoruz. Trabzon’da hediyelik eşya üretimi alanında Mobilyacı İş Adamları Derneği’mizle birlikte tabiri caizse yeni bir sektör oluşturacağız. Proje fikrini oluşturan ve yazımını gerçekleştiren eğitim müdürümüz Erhan Eroğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.


Kara, projeyle ilgili de bilgi verirken, “Gençler CNC Tezgâhı ile İş Hayatına Atılıyor Projesinde yüzde 90’ı şehir dışından gelen yöreye özgü hediyelik eşya üretiminin artırılmasını hedefledik. İstihdamda ve eğitim hayatında olmayan 15-29 yaş arası 15 kadın, 15 erkek ve 5 engelli olmak üzere toplam 35 kişi katılacak. Amacımız katılımcıların makine teknolojileri alanında istihdam edilebilirliğini artırmak ve girişimci olabilmelerini sağlamak. Bu amaçla CNC ve lazer kesim makinesi üzerinden ahşap işlemeyi öğrenmeleri, turizm sektörüne yeni hediyelik eşya üretmeleri için mesleki ve uygulamalı eğitimler vereceğiz” ifadesini kullandı.

TESOB Başkanı Metin Kara, misafirperverliği için Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanı Süreyya Erkan’a da teşekkür etti.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlık Turizmi Projesi sektörde sinerji oluşturdu

Haberi Oku