Güncel:
2022'DE ÇOK İŞ YAPTIK, 2023'DE DAHA DA ÇOK İŞ YAPACAĞIZ
 Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, 2022 yılında çok önemli işler yaptıklarını ifade ederken, 2023 yılının Yomra için daha da verimli geçeceğini söyledi. Bıyık, 2023 yılının özellikle doğalgaz çalışmalarında şahlanış yılı olacağını belirtti.

2022'DE ÇOK ÖNEMLİ İŞLER YAPTIK
Hemşehrilerinin yeni yılını kutlayan Başkan Bıyık, 2022 yılında yaptıkları çalışmalara yönelik değerlendirmelerde bulundu. 2022'ye kar mücadelesi ile başladıklarını kaydeden Bıyık değerlendirmesinde şunları kaydetti: "2022 yılı Yomra Kültür Merkezini hizmete açtığımız, Hükümet Caddesi yenileme çalışmalarına başladığımız, işgalden kurtardığımız sahil dolgu alanında Yomra'nın özlemi olan en büyük sosyal yaşam alanını (Hürriyet Parkı) hizmete aldığımız çok verimli bir yıl oldu. Yine bu yıl içinde ilçemize çok sayıda park kazandırdık. Kaşüstü Mahallesi'nde yapımını tamamladığımız yeni parkımızı da bir hafta içinde hizmete açacağız. 2022 yılı içinde kültürel çalışmalardan sosyal hizmetlere, asli belediyecilik faaliyetlerinden Yomra'nın ihtiyaç duyduğu büyük hizmetlere kadar her alanda ciddi çalışmalar yaptık. Kaşüstü ve Sancak mahallelerimizde halkımıza ücretsiz olarak hizmet verecek otoparkları 2022 içinde hizmete aldık. Kaşüstü Mahallemizde yeni pazar yeri yaparak mahalle merkezini rahatlattık. Köylerde üretim yapan kadınlarımız için üretici pazarı kurduk. Bir çok caddemizde düzenleme çalışması yaptık. Kaşüstü'de bir çok caddeyi çamurdan kurtardık. Yomra Belediyesinin ilk kültür yayını olan ve ilçemizin tarihini hakiki belgeler ışığında anlatan "Dünden Bugüne Yomra" isimli kitabımızı piyasaya sürdük. Yine 2022 yılı içinde Yomra Sahil Spor, Gezinti ve Dinlenme Alanı'nın ikinci etabında ciddi çalışmalar yaptık. Bu alanda halkımıza hizmet verecek sosyal alanlar kazandırdık. Trabzonsporumuzun 8. şampiyonluğunun anısına şampiyonluk anıtını ilçemizde diktik. 2 binin üzerinde Yomra elması fidanını hemşehrilerimize dağıttık. Bu fidanlar Yomramızın her köşesine dikildi. Fidanlarımız ağaç olduğunda ilçemizle aynı adı taşıyan ve Yomramıza özgü olduğunu tescillettirmiş olduğumuz Yomra elması, herkes tarafından bilinir ve tanınır olacak. 2022 yılı içinde Yomra Kültür Merkezimizin bünyesinde halk eğitim salonları oluşturarak, Halk Eğitim Merkezinden kurs alan kadınlarımızın hizmetine sunduk. Yomralı kadınlar artık köhne alanlarda değil, pırıl pırıl salonlarda kurs görüyorlar; meslek öğreniyorlar, kendilerini geliştiriyorlar. Gelecek nesillere daha yeşil bir Yomra teslim edebilmek için binin üzerinde fidanı Yomramızın merkez mahallelerinde muhtelif alanlara diktik. Eğitim kurumlarımıza her alanda destek olduk. İlçemiz tarihinde bir ilke imza atarak Kültür Merkezimizde çeşitli çocuk tiyatroları sergiledik. 2022 yılı içinde daha sayabileceğim onlarca ayrı hizmete imza attık. Bu açıdan geride kalan yılın Yomra için çok verimli geçtiğini hemşehrilerim ile paylaşırken 2023 yılının daha da verimli geçeceğini müjdelemek istiyorum."

2023 DOĞALGAZDA ŞAHLANIŞ YILI OLACAK
2023 yılında yapacakları çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Yomra Belediye Başkanı Bıyık, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "2023 yılı Yomramız için doğalgazda şahlanış yılı olacak. Yeni yıl içinde çok sayıda vatandaşımız doğalgaz konforuna kavuşacak. Bizler Yomra Belediyesi olarak yasal zorunluluğumuz olmamasına rağmen halkımızı bir an evvel doğalgaz konforuna kavuşturabilmek için doğalgaz çalışmalarına maddi ve manevi destek olmaya devam edeceğiz. Yine 2023 yılı içinde Hükümet Caddesi'ndeki çalışmaları tamamlayarak bu caddemizi hizmete açacağız. Burada yapılan çalışmalarda anlayışlarına sığındığımız esnaflarımıza özellikle teşekkür ediyorum. Hükümet Caddesi'nin altyapısından aydınlatmasına, kaldırımlarından yoluna kadar her alanında âdeta nakış örer gibi bir işçilik yapıyoruz. Tamamlandığında ilçemizin vizyon alanlarından biri olacağını vurgulamak istiyorum. 2023 yılında bu iki büyük çalışmamızın yanında asli belediyecilik faaliyetlerinden sosyal ve kültürel çalışmalara kadar her alanda yine önemli çalışmalar yapacağız."

YENİ YIL HERKESE HUZUR GETİRSİN
Tüm Yomralı ve Trabzonlu hemşehrilerinin yeni yılını kutlayan Başkan Bıyık, sözlerini şu şekilde tamanladı: "2023 yılının tüm insanlık için huzur ve mutluluk yılı olmasını temenni ediyorum. Yeni yıl içinde tüm dargınlıkların, küskünlüklerin son bulmasını, insanlığın her alanda huzura kavuşmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Kıymetli Yomralı hemşehrilerimin yeni yılını özellikle kutluyor, herkese ayrı ayrı; sevgi ve muhabbetlerimi sunuyorum."


Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

DOĞALGAZ ABONESİ OLMAYAN İŞLETMELERE CEZA...

Haberi Oku