Güncel:
BAŞKAN GÜLER'DEN KABADÜZ ÇIKARMASI

 Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler turizmin gözde mekanlarından biri olan Kabadüz ilçesine çıkarma yaptı.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler ilçe ziyaretlerini sürdürmeye devam ediyor. Bu kapsamda çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak üzere Kabadüz ilçesine giden Başkan Güler ilçede yapılan ve devam eden yatırım ve çalışmaları yerinde gördü.

 

YAPILAN YATIRIMLARI İNCELEDİ, HALKIN MEMNUNİYETİNİ DİNLEDİ

 

Program kapsamında ilçede incelemelerde bulunan Başkan Güler, Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından asfalt ve beton yol ile buluşturulan Harami, Dişkaya, Musakırık Mahallelerini ziyaret etti, ardından Çambaşı Paşa Konağı bağlantı yolunda incelemelerde bulundu. Başkan Güler, bu ziyaretlerde vatandaş ve muhtarlarla bir gelerek halkın memnuniyetini ve taleplerini dinledi.

 

Yine Başkan Güler’in öncülüğünde Kabadüz ilçesi Çambaşı Yayla merkezinin cazibesin artırmak amacı ile Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan dış cephe iyileştirme projesinde incelemelerde bulunan Başkan Güler Çambaşı esnafı ile de bir araya geldi. Kabadüz ilçesi Çambaşı Kayak Merkezi’nde devam eden otel çalışmaları da yerinde gören Başkan Güler, dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olacak olan Göndeliç Tepesi’nde hayata geçirilecek proje hakkında da bilgiler aldı.

 

“KABADÜZ’ÜN 5 KATI KADAR BÜTÇESİNİ YATIRIM OLARAK YAPTIK”

 

Kabadüz ilçesine yapılan ve yapılacak olan yatırımlar hakkında bilgilendirmelerde bulunan Başkan Güler, “Hizmetlerin farkında olan bir halkımız var ve bu memnuniyet bizim şevkimizi daha da artıyor” dedi.

 

Başkan Güler açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Kabadüz bizim için çok önemli. Burası önemli bir turizm merkezimiz. Ordu Büyükşehir Belediyesi olarak biz bu ilçemizde 96 km içme suyu hattı, 4,5 km kanalizasyon çalışması yaptık. 72 km emülsiyon asfalt ile birlikte 92 km yol yaptık. Bunun 9 km’si sıcak asfalt, 11 km’si beton yol ve 72 km’si emülsiyon asfalt. Yol açma ve genişletme çalışmalarımızda var. Buraya toplam olarak 140 milyon yatırım yaptık. Aşağı yukarı Kabadüz’ün 5 katı kadar bütçesini yatırım olarak yaptık. Coşkulu bir halkımız var. Hizmetlerin farkında. Burada cephe giydirme projesi yapmıştık. Güzel ve estetik bir görünüme kavuşturduk. Yine sürpriz olarak hazırladığımız dünyanın sayılı kayak merkezlerinden biri olacak olan Göndeliç Tepesi ile ilgilide çalışmaları inceledik. Mevcutta bulunan kayak merkezinin 30 katı büyüklüğünde bir yer olacak. Yaklaşık 70 bin kişiyi orada ağırlayacağız. Ekonomik anlamda kalkınması için kış turizminin merkezi olması için önemli bir yer olacak. Halkın memnuniyetinden bizde ayrıca büyük mutluluk duyuyoruz. Bu bizim şevkimizi daha da artırıyor.”

 

YENER KAYA’DAN BAŞKAN GÜLER’E TEŞEKKÜR

 

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya ilçeye yapılan yatırımlar dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

 

Kabadüz Belediye Başkanı Kaya şöyle konuştu:

 

“Yapılan bütün çalışmalarla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanımız ile sahadayız. Tek tek istişarelerde bulunduk. Bu hazırlıkların yapılması ve bitirilmesi için kendisine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmalarda da ilçemizi ön safa çıkaracağın eminim. Kabadüz bütün yolarında bakım sıfır noktasındaydı. Büyükşehir Belediye Başkanımızın talimatlarıyla ilçemizin tamamında asfalt ve beton yollar ile tamamlandı sayılır. Şu anda yüzde 70’lerdeyiz. Yüzde 30 civarında yapılacak yerlerimiz kaldı. Hızlı bir şekilde inşallah önümüzdeki yılda projelerin bitirilmesi için hazırlıklar devam ediyor. Ben tekrar Büyükşehir Belediye Başkanıma ilçem adına teşekkür ediyorum. Bundan sonra daha büyük projelerle de Kabadüz tarihini yaşayacak ve ileriki günlerde ilçemiz gelişmeye açık ve turizm cenneti olmaya aday.”Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

18 İLÇEDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Haberi Oku