Güncel:
Cadde ve sokaklar tazyikli ve sabunlu su ile yıkanarak temizleniyor
 

Akçaabat Belediyesi ekiplerince daha temiz ve yaşanılabilir bir kent için; sağlıklı ve sürdürülebilir bir çevre oluşturmak için yapılan temizlik çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

 

Rutin temizlik hizmetleriyle birlikte diğer temizlik uygulamalarına da hız veren Akçaabat Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü; sokakların, çöp konteynerlerinin ve parkların hijyenik olmasına oldukça dikkat ediyor. Temizlik İşleri ekiplerince çöp konteynırları, cadde ve sokaklar tazyikli ve sabunlu su ile yıkanarak temizleniyor.

Halkın yaşam alanlarında kirliliğin en aza indirilmesi konusunda hassasiyetle çalışmalarını sürdüren ekipler, çocukların vazgeçilmezi parkların daha hijyenik olması için de çalışma yürütüyor. Hastalık bulaşma riskinin yüksek olduğu çocuk parkları ve park içerisindeki oyuncaklar, ekipler tarafından dezenfekte ediliyor. Rutin temizlik çalışmalarına ilave olarak başlatılan detaylı hijyenik temizlik çalışmasında, ilçedeki çocuk parklarındaki oyun grupları insana, doğaya ve çevreye herhangi bir olumsuz etkisi olmayan özel biyolojik dezenfektanlarla yıkanıyor.

Park alanlarındaki çöplerin toplanması ile birlikte sürekli temizliğini yapan ekipler, parkların içini ve çevresini de önemsiyor. Çöp toplama işlemi haricinde park alanlarının genel sulama ve bakım işlemlerini de yapan ekipler, geleceğimiz olan çocukları, sağlık tehditlerinden mümkün oldukça uzak tutmaya çalışıyor.

AKÇAABAT’IMIZ HER ZAMAN GÜZEL HER ZAMAN TEMİZ

Çevre temizliğine ve hijyenine büyük önem veren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; temiz, sağlıklı ve sürdürülebilir bir doğanın çocuklara bırakılabilecek en büyük miras olduğunu belirtti. Başkan Ekim, “Akçaabat’ımız, tarihiyle, kültürüyle ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkmış bir kenttir. Akçaabat’ta yaşayan her bireyin öncelikle bu değerlere sahip çıkması ve bu değerleri koruması gerekir. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak hem gelecek kuşaklara hem de çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük mirasın, yeşiliyle mavisiyle, tertemiz bir doğa olduğunun bilincindeyiz. Bu bilinçle çevreci çalışmalar yürütüyoruz. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz, gece gündüz, durmadan şehrimizin en ücra köşelerine kadar her yeri temizliyor. Şehrin tüm mahallelerinde ve sokaklarında ekiplerimizce çöpler toplanıyor, çöp konteynerlerinin temizliği ve bakımı yapılıyor; cadde ve sokaklar hem tazyikli suyla hem de köpükle yıkanıyor. Çocuk oyun parklarımız ise sürekli dezenfekte ediliyor. Büyük bir özen ve hassasiyetle Akçaabat’ımızın tertemiz ve yaşanabilir bir kent olması için çalışıyoruz. Biliyoruz ki çevre temizliği ve doğamızı korumak konusunda en az bizler kadar duyarlı olan Akçaabatlı hemşehrilerimizin de destekleri bizimle. Çevremizi hep birlikte bilinçli ve farkındalık sahibi bireyler olarak koruyor; geleceğe aktarıyoruz. Şehir kültürünün hakim olduğu ve bu kültüre sahip, yeşille mavinin kucaklaştığı Akçaabat’ımıza ne yapsak azdır. Hemşehrilerimizle daima el ele, omuz omuza çalışıyor; ortak akıl ve onların destekleriyle şehrimizi dipten başa güzelleştiriyoruz.” Dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku