Güncel:
Köse'ye Vizyon Proje
 

Gümüşhane’nin hızla gelişen, büyüyen ve önemli yatırımları bölge halkının hizmetine kazandırarak cazibe merkezi olma yolunda hızla ilerleyen Köse İlçesinde geçtiğimiz aylarda   temel atma töreni yapılan Hükümet Konağı Meydanı inşaatı hızla ilerliyor.

 

Köse Belediye Başkanı Turgay Kesler yaptığı açıklamada: “Hükümet Konağı Meydanı inşaatımız devam ediyor. Çalışanlarımıza kazasız belasız çalışmalar, başarılar dilerim. İnşallah en yakın zamanda projemizi hayata geçiriyoruz” dedi.

 

Havalimanına ulaşım için Köse Dağı tüneli hayati önem taşıyor.

Turgay Kesler açıklamasının devamında, Köse İlçemiz sınırları içerisinde yapımı devam eden ve bu yılsonu hizmete açılacağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu tarafından dile getirilen Gümüşhane-Bayburt Havalimanımıza insanların kolay ve güvenli bir şekilde ulaşabilmeleri için Köse Dağı’na tünel yapılması şart olmuştur. Bu konuda tünelin hayati önem taşıdığını, İlçemize ulaşımı sağlayan bu yolun kışın sürücüler için kar ve buzlanma dolayısıyla çok tehlikeli olduğu konusunu her kademeden Devlet yetkilimiz ile paylaşarak kendilerinden bu konunun takipçisi olacağının sözünü aldık dedi. 

 

Köse yeni yatırımlar ile Bölge’nin parlayan yıldızı oluyor.

Turgay Kesler, göreve geldiğimiz süre içerisinde Belediye olarak Terminal Binasını yaptık. 5 Milyon lira maliyetli düğün salonumuzu ve Millet parkını hizmete açtık. Bayanlar için 5 milyon’a mal olan Kültür Merkezi inşaatımızı tamamladık. Toplantı Salonu, sosyal organizasyonlar vb. etkinlikler geniş ferah bir ortamda yapılabiliyor. Hayvancılıkta önemli bir yere sahip olan İlçemizde üreticilerimizin ihtiyacı olan Mezbahanemizi 7.5 Milyon’a ihale ettik inşaatına başlandı. Kuka kanal açma makinası, İtfaiye makinası aldık. Bin metrekare kapalı Pazar yeri projemizi 4 Milyonluk yatırım ile hayata geçirdik. 110 dönüm İmarlı Ges(güneş enerji santrali) alanı satın aldık elektrik üretimine başladık. Belediyemize uzun vadeli kalıcı bir gelir kaynağı oluşturduk. 60 yataklı Otel projemiz devam ediyor. 16 milyon eski dönemden borç ödedik. İçme sularımızı 3 Milyon’a yenildik. Borcumuzu bitirdik kasada paramız var. Saydığım hizmetleri yaptık Üniversitemize yeni bölümler kazandırdık. Doğalgaz borularımız geldi. Halkımızın doğalgazdan yararlanması için gereken çalışmaların takipçiyiz. Köse İlçemizde insanımızın refahını artıracak yeni yatırımları İlçemize kazandırmaya devam edeceğiz. 

 

Hükümet konağı projesi tamamlandığında vatandaşımızın resmi kurumlarla olan ilişkilerini daha sağlıklı bir ortamda yapacağına eminim ve herkes çok memnun olacaktır. İlçemizdeki bütün   resmi kurumlar, hatta mevcut Belediye binamız eski olduğu için yer olursa Belediye hizmet binamızı bile yeni yapılacak Hükümet Konağına taşımayı düşünüyoruz. Hükümet konağı projemiz tamamen Selçuklu mimarisine uygun şekilde yapılacak.

 

Toki Köse’de 54 daire  ve 12 dükkan inşaatına başladı.

İlçemiz her yönüyle gelişmeye devam ediyor ve geliştikçe nüfus olarak da artış oluyor. İlçemizde artan nüfusa paralel olarak konut yetersizliğinin farkındaydık.  İlçemize konut yapılması için projemizde vardı. TOKİ ile ortak bir proje yürüttük. TOKİ’ye 5.340 metre kare yer tahsis ettik.  54 daire  ve 12 dükkan projemizi hayata geçiriyoruz. Konut projemiz bittiğinde İlçemizde barınma sorununu en aza düşüreceğiz dedi.

Haber: Arif AZAKArakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku