Kültür:
Dünya Temizlik Günü'nde Fark Edip Fark Yarattılar
 

Pek çoğumuz ailelerimizle ya da arkadaşımızla eğlenirken ya da boşa vakit geçirirken KTÜ Fark Et Fark Yarat Ekibi’nin başvurusuna destek veren Ortahisar Belediyesi, gönüllüler, aileleri ve çocuklarıyla birlikte Dünya Temizlik Günü’nde Trabzon merkezde denize ulaşabileceğimiz tek sahil olan Faroz’da sahil temizliği yaptılar.

 

Ortahisar Belediyesi’nin, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nden “Fark et, Fark Yarat Kulübü, Trabzon Sokak Toplayıcıları Derneği ve okullarla ortaklaşa düzenlediği etkinlikte sorumsuz insanlar tarafından atılan her türlü atık madde ve çöp sahilden temizlendi.

 

“2 TON ÇÖP VE ATIK TOPLANDI”

Etkinlik kapsamında yaklaşık 70 kişilik bir grup tarafından gelişi güzel bir şekilde yerlere atılan ambalaj, kağıt, poşet, cam şişe, naylon, izmarit gibi her türlü atık madde ve çöp toplanarak poşetlere kondu. Etkinliğe katılan gönüllüler tarafından yaklaşık 2 ton çöp ve atık toplandığı aktarıldı.

Etkinliğe katılan Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş, herkesin ortak arzusu olan daha temiz ve daha sağlıklı bir çevrede yaşamak için herkese görevler düştüğünü dile getirdi. İnsanlardan kaynaklanan faktörlerden dolayı çevre kirliliğinin bütün dünyayı etkilediğini ve canlı yaşamını tehdit eder hale geldiğini ifade eden Göktaş, “Temizliğin öncelikle kirletmemek olduğunun bilinciyle hareket ederek geleceğimize sahip çıkmalıyız. Temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşamak için hepimize görevler düşüyor. Biz de daha temiz ve sağlıklı bir dünyada yaşamak amacıyla bir araya geldik. Ortahisar’da yaşayan vatandaşlar olarak bu anlamlı günde kent paydaşlarımızla birlikte böyle bir etkinlik düzenledik dedi.

 

Çevre kirliliğinin önüne geçmek için eğitimin ve bilinçlendirme faaliyetlerinin önemine değinen KTÜ Sivil Savunma Amiri Erdal Danacı ise, “Bu konuyu toplumumuza ne kadar benimsetirsek, bu yönde ne kadar çok eğitim ve etkinlik düzenlersek çevreyi kirleten davranış ve eylemlerin de o oranda önüne geçmiş oluruz. Dolayısıyla çevreyi kirletenleri nazik bir şekilde uyarırsak ve bu davranışlarının olumsuz sonuçlarını anlatırsak ben eminim ki, hiç kimse elindeki çöpü ya da atık maddeyi yerlere atmaz, gider çöp kutusuna atar. Bu etkinliğe katılan bütün paydaşlarımıza bir kez daha çok teşekkür ediyorum, emeklerine sağlık diyorum.” şeklinde konuştu.

Haber: Arif AZAKArakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

5. Uluslararası Şair Zihni Ödülleri Sahiplerini...

Haberi Oku