Siyaset Haberleri Tümü

TRABZON BASINININ GÜNDEMİ YİNE RECEP ÇEBİ

Trabzon'un Araklı ilçesinde seçimin fitili öyle bir yandı ki fititli ancak 31 Mart sabahı söneceğe benziyor. Araklı’da kimin hangi partiden aday olacağından daha çok AK Parti içerisindeki çekişmenin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. AK Parti içerisinde geçmişte ve bu dönemde görev yapan bazı isimlerin çekişmesi bir türlü bitmek bilmedi

 Trabzon'un Araklı ilçesinde seçimin fitili öyle bir yandı ki fititli ancak 31 Mart sabahı söneceğe benziyor. Araklı’da kimin hangi partiden aday olacağından daha çok AK Parti içerisindeki çekişmenin nasıl sonuçlanacağı merak ediliyor. AK Parti içerisinde geçmişte ve bu dönemde görev yapan bazı isimlerin çekişmesi bir türlü bitmek bilmedi. 

2009 yerel seçimleri öncesinde ilçede genel kanı Saadet Partisinin adayı Ümit Çebi secimi alır deniyordu. Fakat Ak Parti, Anavatan Partisinin İl Genel Meclisi üyesi olan Recep Çebi’yi partiye transfer ederek aday yaptı. AK Parti kendi içerisinde bu transferden ötürü sıkıntı yaşasa da ilçe Başkanı ve dönemin İl Başkanı Muhammet Balta’nın kararlılığı bazı olayların önüne geçti. AK Parti İlçede Belediye Başkanlığını kazanmasına kazandı. Fakat parti içersimdeki asıl sıkıntıda Belediye Başkanlığından sonra başladı. Belediye Başkanlığı görevini kazanan Recep Çebi ilçede hizmetlerinden ziyade belediyedeki uygulamaları ile tepki çekti. Belediye de harcanan fuzuli paralar ve onca israfın önüne geçemedi. Belediye de sözü geçmeyen Belediye Başkanı olarak halk arasında konuşulan Başkan Recep Çebi personeli arasında da sürekli tartışıldı. Araklı Belediyesine son dönemlerde ağırlama uğurlama Belediyesi olarak takılan ilçe halkı Başkan Çebi’nin Belediye ye hakim olamaması tepkilere de neden oldu. AK Parti İl Başkanlığı ve Milletvekillerinden de uyarı alan Başkan Recep Çebi özellikle Araklı spor’a Bakan Erdoğan Bayraktar’ın gönderdiği ödeneği kulübün Başkanı olan ve aynı zamanda Recep Çebi’nin ortağı olan başkan Ömer Çebi’nin kulübün bana borcu var diyerek paraya temlik koydurması ilçede tepkileri de beraberinde getirmişti. Bu ve bunun gibi birçok olayın ilçede olması iki belediye personelinin belediyeyi idare etmesi ve iki personelin özellikle başkandan daha çok rahat yaşamaları ilçede kulaktan kulağa dolaşıyor. Peki, şimdi ne olacak. Ak Parti Genel Merkezine birçok dosya gitti. Ak Parti Genel merkezi bu dosyalar üzere Araklı ilçesine müfettişler göndererek olayları araştırdı. Geçen zaman zarfında yapılan araştırma tamamlandı. Recep Çebi ile ilgili AK Parti son kararını bu gün verecek. Peki, ilçede ne olur. Ak parti’den Belediye Başkanlığı için çalışma yapanlar var. Bu isimler İstanbul Orman Bölge Müdürü Faruk Çebi, önemli görevlerde bulunmuş bir isim. Trabzon’da görev yaptı dönemlerde hep konuşulan isim olmuştu. Milletvekili adayı adayı olan Yunus Karabela Ak Parti’nin adayı bu iki simden biri olacağa benziyor. Peki, muhalefet ne yapıyor Saadet Partisi adayını açıkladı eski Belediye Başkanı Ümit Çebi yeniden Belediye Başkan adayı olarak Araklı halkının karşısına çıktı. Araklı” da iki dönem Belediye Başkanlığı yapan Ümit Çebi Araklı halkından bir dönem daha istiyor. Başkan Çebi hizmetleri bıraktığımız yerden sürdüreceğiz. Belediye seçimlerini az bir oyla kaybeden başkan ümit cebi bu dönem oldukça iddialı. İlçede MHP ve CHP henüz adayını belirlemedi.

Yarın Arsin ilçesinde buluşmak dileğiyle

Karadenizpostası

Karadeniz fis kos köşesi

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları