Spor Haberleri Tümü

Trabzonspor taraftarına hitabe

Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda, yönetim kurulu üyeliğine bireysel aday olan Nurettin Özgenç'in yaklaşan kongre öncesinde Trabzonspor taraftarı için bir hitabe yayınladı.

 Trabzonspor Olağanüstü Genel Kurulu'nda, yönetim kurulu üyeliğine bireysel aday olan Nurettin Özgenç'in yaklaşan kongre öncesindeTrabzonspor taraftarı için bir hitabe yayınladı. 
 
Birinci vazifen, Trabzon'un ve Trabzonspor'un hakkını ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve azametinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en değerli hazinendir.

Süper Lig'de dahi, seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır.

Bir gün, Trabzon'u ve Trabzonspor'un haklarını müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir.

Kulübün şampiyonluğuna ve kazanımlarına kastedecek kişiler, tüm Türkiye'de emsali görülmemiş bir lobinin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile Trabzonsporun hakları zayi edilmiş, şike ile puanları elinden alınmış,şampiyonluk kupası verilmemiş, İstanbul dukalığının baskılarıyla yolları engeller ile donatılmış ve takımının omurgasını oluşturan futbolcuları ve gözde oyuncuları alavere dalavere ile transfer edilmiş veya basiretsiz yöneticiler sayesinde satılmış olabilir.

Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, Trabzonspor'un dahilinde, yönetime sahip olanlar gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu yöneticiler şahsi menfaatlerini, kulüp istilacılarının siyasi ve ticari emellerine alet edebilirler. Takım, fakr-ü zaruret içinde biçare ve yorgun düşmüş olabilir.

Ey Trabzon evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen; Trabzon'un ve Trabzonspor'un haklarını korumaktır! Unutma ki muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil ve haram bulaşmamış kanda, mevcuttur! 


kaynak:61saat

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları