Magazin:
AKÇAABAT FESTİVALİNİN TARİHİ BELLİ OLDU

 

Akçaabat Belediyesince her yıl düzenlenen ve bu yıl 32.’si yapılacak olan Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali’nin tarihi belli oldu.

2024 yılında 32.’si düzenlenecek olan Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali 18-21 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak.

Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali; Akçaabat’ın kültür ve sosyal hayatını canlı tutmak, yediden yetmişe tüm Akçaabatlıların sosyalleşmesine ve farklı kültürlere tanık olmasına katkıda bulunmak amacıyla Akçaabat Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilerek her yıl yapılıyor.

2024 yılında 32.’si düzenlenecek olan Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivali için duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Geçmiş dönemlerden bu yana şehrimizde yapılan kültürel ve sosyal faaliyetler neticesinde ilçemiz “Kültür Sanat ve Turizm Şehri Akçaabat” sloganı ile anılmaktadır. Biz de bu slogana yakışır organizasyonlar düzenlemeye önem veriyoruz. Bilindiği gibi Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halk Oyunları Festivalimize yurt içinden ve yurt dışından birçok halk oyunları grupları katılıyor. Şehrimize gelen misafir gruplarımız hem Akçaabat’ımızı geziyor hem de Akçaabat’ımızın kültürünü öğreniyor. Halk oyunları grupları Akçaabat’ımızı kendi memleketlerinde anlatıyor, tanıtıyor; bizim gönüllü turizm elçilerimiz oluyorlar. Festivalimizin gündüzü çok renkli gecesi ise gerek yöresel gerekse ülke çapında ünlenmiş sanatçıların konserleriyle şenlikli geçiyor. Festivalimiz boyunca tüm şehir eğlenceye doyuyor. 2024 yılında 32. Uluslararası Akçaabat Müzik ve Halkoyunları Festivali, 18-21 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılmasına Belediyemiz Kültür Araştırma Kurulu toplantısında karar verdik. Ülke çapında ve tüm dünyada ses getiren festivalimize şimdiden tümhemşehrilerimi davet ediyorum.” Dedi.



Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TİYATRO SANATCISI BURHAN KURT DÜNYA EVİNE...

Haberi Oku