Sağlık:
Cilt Kanserinde Erken Teşhis
 Cilt Kanserinde Erken Teşhis İçin KTÜ Farabi Hastanesi’nde Düzenlenen "Ben Tarama Kampanyası” Yoğun Katılım ile Gerçekleştirildi

KTÜ Farabi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği tarafından yürütülen Euromelanoma Projesi kapsamında, deri kanserlerinin erken teşhis edilmesini ve bu konuda toplumda farkındalık yaratılmasını sağlamak amacıyla planlanan tüm gün ben tarama hizmeti yoğun ilgi gördü.
KTÜ Farabi Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Kliniği'nden Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Etem ARICA hizmet ile ilgili yaptığı açıklamada “Bugün düzenlenen etkinlikte katılımcılar, deri kanserleri açısından risk taşıyıp taşımadıklarını öğrenebiliyorlar ve gerektiğinde erken teşhis ve tedavi sürecini başlatıyoruz. Erken teşhis, deri kanserlerinin tedavisinde kritik öneme sahip. Ne yazık ki birçok insanımız, belirtileri fark etmiyor veya önemsemiyor. Bu nedenle toplumda deri kanserleriyle ilgili farkındalık oluşturmak ve erken teşhis imkânı sunmak önem arz ediyor. KTÜ Farabi Hastanesi olarak düzenlediğimiz bu etkinliğin, deri kanserleriyle mücadelede de önemli bir fırsat olduğunu düşünüyoruz. Katılımın yüksek olması bizi oldukça memnun etti. Yapmış olduğumuz bu “Ben Tarama” etkinliğimize yüksek katılımın olması, deri kanserleriyle mücadelemizde önemli ve sevindirici bir gelişme.” dedi.


Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Özlem Uğurbaş Aslan: “Eczacı Varsa İlaç...

Haberi Oku