Sağlık:
Evren Özdemir, Kemalettin Aydın'a yeni görevinde üstün başarılar diliyorum
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bilimleri Üniversitesine Rektör olarak Prof. Dr. Kemalettin Aydın'ı atadı. Atama kararı Resmi Gazetede yayımlandı.

Prof. Dr. Kemalettin Aydın, önceki Rektör Trabzon Ak Parti eski Milletvekili,  Sürmene’li Prof. Dr. Cevdet Erdöl'den görevi devraldı.

 

Gümüşhane’nin Torul İlçesinin çalışkan ve başarılı Belediye Başkanı Evren Özdemir sosyal medya hesabından Rektör Kemalettin Aydın ile fotoğrafını paylaşarak kutlama mesajı yayınladı. Evren Özdemir mesajında: “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın tensipleriyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanan kıymetli hocamız Prof. Dr. Kemalettin Aydın'a yeni görevinde üstün başarılar diliyorum” dedi

 

Prof. Dr. Kemalettin Aydın, önceki siyasi kariyeri ile de tanınmaktadır. Daha önce 23, 24 ve 25. dönemlerde Gümüşhane Milletvekili olarak görev yapmıştır. Temmuz 2018'de Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Abdurrahman Yurtarslan Eğitim Araştırma Hastanesi'nde profesör kadrosuna atanmış ve akademik kariyerine bu üniversitede devam etmiştir. Aydın, sağlık alanındaki çalışmalarıyla bilinen bir akademisyen olup, 100'ün üzerinde yurt içi ve yurt dışı makale ve birçok kitap bölümü yazmıştır.

 

Prof. Dr. Kemalettin Aydın'ın özgeçmişi

 

10 Mayıs 1962’de Gümüşhane Torul’da doğdu. Baba adı Süleyman, Anne adı Cemile’dir. Tıp Doktoru, İktisatçı ve Öğretim Üyesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. İhtisasını Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında Karadeniz Teknik Üniversite’si Trabzon Tıp Fakültesi’nde tamamladı. Uzmanlık ve Yardımcı Doçentliğini aynı üniversitede yaparak 2003’te Doçent unvanı aldı. Aynı zamanda İktisat Fakültesini bitirdi.

 

Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Kurul Üyeliği yaptı. TÜBİTAK, Sağlık Bakanlığı ve AB ortak projelerinde danışman üye ve araştırmacı olarak çalıştı. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu Üyeliği, Enfeksiyon Hastalıklarından Korunma ve Savaşım Derneği Başkanlığı görevlerini yürüttü. Çalıştığı üniversitede Başhekim Yardımcılığı yaptı. Kendi alanındaki bilimsel çalışmaların yanında Sağlık Yönetimi, Sağlık Ekonomisi ve Hastane mimarisi üzerine çalışmalar yaptı. Kongre ve sempozyum yöneticiliği yaptı.

 

Halen Bilinçli ilaç Kullanımı, Biyoteknoloji, Inovasyon,ve ARGE derneği (BID) başkanı, İş Sağlığı ve Güvenliği Araştırmalar Merkezi Derneği (ISGAM) Başkan Yardımcısı.

 

23 ,24 ve 25. dönemde Gümüşhane Milletvekili seçildi. TBMM’de Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu Başkanvekilliği, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyeliği, Tüm Partiler Nüfus ve Kalkınma Grubu Üyeliği, Kanser Hastalığı Konusunun Araştırılarak Alınması Gereken Önlemlerin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu Başkanlığı yapmasının yanında İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda Türkiye analizi ve İş Kazalarının Sosyo-Ekonomik yükü üzerine konferans, makale ve bildiri sunumları oldu. Temmuz 2018 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr Abdurrahman Yurtarslan Eğitim Araştırma hastanesinde Profesör kadrosuna atandı. Kırktan fazlası yurt dışı olmak üzere 100’ün üzerinde makale ve birçok kitap bölümü yazdı.

 

İyi düzeyde İngilizce bilen Aydın, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Haber: Arif AZAK

 Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Doç. Dr. Arif Mansur Coşar: “Karaciğer Yağlanması...

Haberi Oku