Güncel:
6 ayrı değirmeni yenileyerek halkın hizmetine sundu.

 Yomra Belediyesi, ilçenin kırsal mahallelerinde 4’ü atıl durumda bulunan 6 ayrı değirmeni yenileyerek halkın hizmetine sundu. 

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, tarıma katkı vermek için çalışmalarına devam edeceklerini bildirdi. İlçenin Özdil ve Tepeköy mahallelerinde çalışır vaziyette bulunan değirmenler ile Kılıçlı, Çamlıyurt, Ocak ve Kıratlı mahallerinde atıl durumda bulunan değirmenler, Yomra Belediyesi tarafından yenilenerek halkın hizmetine sunuldu.

Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, değirmenlerin tamamen ücretsiz olarak halka hizmet vereceğini ifade etti. Tarıma katkı sunmak için çalışmalarına devam edeceklerini kaydeden Bıyık, “Değirmenler bizim kültürümüzde çok önemli bir yer teşkil ediyor. Unutulmaya yüz tutmuş değirmen kültürünü canlandırmak, çiftçilerimize katkı sunmak ve üretimi teşvik etmek amacıyla değirmenlerimizi tekrar halkımıza kazandırdık. Belediyemiz uhdesinde bulunan bu değirmenler tamamen ücretsiz olarak halka hizmet verecektir. Bu kapsamda çalışmalarımıza ilerleyen dönemlerde de devam edeceğiz. Yerli mısır tohumunu yaygınlaştırmak içinde çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Esnafımızın tekerine kimlerin takoz koyduğunu...

Haberi Oku