Güncel:
Bayanlar Sosyal Tesisleri Hizmetinizde!
 Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi’nin direktifleri sonucunda yapılan Bayanlar Sosyal Tesisleri bayanların uğrak noktası oldu. İlki 2010 yılında hizmete açılan tesislerin ardından 2 tane daha inşa edildi. Biri pazar alanında diğeri ise ilçe merkezinde açılan tesisler bayanlar tarafından oldukça sık kullanılıyor.

Sosyal belediyecilik anlayışıyla yapılan tesislerin içerisinde bebek emzirme odaları, mescit, wc, oturma alanları, konferans salonu gibi alanlar bulunuyor. Sadece bayanlara özel olan tesislerde ayrıca Kur’an kursu, eğitici kurslar belli aralıklarla bayanlara ücretsiz veriliyor. Genç kız öğrenciler burada diledikleri gibi ders çalışabiliyor.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Yüksek kesimdeki mahallelerimizden ilçe merkezine alışverişe veya işlerini halletmeye gelen bayan kardeşlerimizi, nenelerimizi, teyzelerimizi taşların üstünde otururken görüyordum. İşini halledip dolmuş bekleyen bayan kardeşlerimiz elinde poşetlerle, çocuğuyla kaldırımlarda otururdu. Bu beni derinden etkiledi ve onlar için 3 adet sosyal tesis yaptık. Tesislerimizde bir eleman çalıştırıyoruz ve buraya gelen bayan kardeşlerimize çay ikramlarında bulunuyoruz. Duacı oluyorlar. Onların duası, desteği bizler için yetiyor.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal tesisleri bilmeyen bayanlar için billboard, broşür çalışmaları yapılarak tanıtımı yapılıyor.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Yurt Dışına Çıkacak Olanlara Bilgilendirme

Haberi Oku