Güncel:
Bekir Aktürk, '50 bin muhtarımızla operasyona hazırız...
Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bekir Aktürk, İdlib’de meydana gelen alçak saldırıda şehit düşen askerlerimiz ve devam eden operasyonlar üzerine yazılı bir açıklama yayınladı.

İdlib’de şehit düşen askerlerimiz için taziyelerde bulunan Aktürk, saldırıyı gerçekleştirenlere ise lanet yağdırdı. Aktürk, “İdlib’de rejim güçlerinin yaptığı alçak saldırı sonrası şehit olan tüm askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum. Yaşanan bu olaylardan dolayı derin bir üzüntü içerisindeyiz ama gün birlik olma günüdür. Her zamankinden daha fazla birlik olup, bu acı günlerin üzerinden yine birlikte geleceğiz. Bu günlerden yine birlikte daha güçlü bir şekilde çıkacağız. Biz tarih boyunca her türlü zorluğu, yaşamış ve bunların üzerinden gelmiş bir milletiz” dedi. 

Türk Silahlı Kuvvetlerinin şehitlerin kanını yerde bırakmamak için İdlib’de rejim güçlerine karşı başlattığı ‘Bahar Kalkanı’ operasyonunun devam ettiğine dikkat çeken Aktürk, muhtarlar olarak her zaman askerlerimizin yanında olduklarını yineledi. 

“Şehitlerimizin kanı yine silah arkadaşları tarafından yerde bırakılmadı. Bu alçak saldırının mesulü olanlar ise elbette bunun bedelini ödeyeceklerdir.  Bölgemizde barışın tesisini sağlamak için Türk Silahlı Kuvvetleri ‘Barış Kalkanı Operasyonu’ başlatmıştır. Biz muhtarlar olarak bu operasyonda askerlerimize destek için her türlü fedakarlığı yapmaya hazırız. 50 bin muhtarımızla sınır ötesi operasyona hazırız. Bu bayrak inmez, ezan dinmez, şehitler ölmez, vatan bölünmez. Bir ölür bin diriliriz. Bu ülkenin her metrekaresinde var olan muhtarlarımız vatanımızın birliği için her daim göreve hazırdır” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Tablet Bizden, Başarı Sizden...

Haberi Oku