Güncel:
Buz Pateni Pisti 1 haftada kullanılamaz hale geldi!

 Trabzon’da bir süre önce açılarak vatandaşın hizmetine giren, Hüseyin Avni Aker Stadı, 19 Mayıs Spor Salonu ve Yavuz Selim Futbol Sahasının yerinde yapılan Millet Bahçesinde bulunan buz pateni pisti 3 farklı noktasındaki zemin parçalarının yerinden çıkması dolayısıyla kullananlar için tehlike oluşturuyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden TRABİTAŞ tarafından işletilen buz pateni pistini kullanan Kenan Oğuz isimli genç: “ 15 TL karşılığında 30 dk. pisti kullanmak için ücret ödedim. Fakat piste ayağımı atar atmaz ilk şoku yaşadım çünkü buz pateni isimli pist plastik silikon karışımlı tuhaf zevksiz bir malzemeden yapılmış ve pistin farklı noktalarında içiçe geçen zemin ek yerlerinden havaya kalkarak geçişliği 2mt. Yüksekliği 3cm. civarında zemin bozulmaları oluşmuş bu alandan geçerken takılıp düşüyoruz ve bu durum ciddi yaralanmalarıda beraberinde getirebilir.

Millet Bahçesi çok doğru bir yatırım fakat aynı anda binlerce kişinin ziyaret edebildiği bu alanda erkekler için 2 kişilik normal tuvalet, engelliler için 1 kişilik tuvalet bulunması çok komik insanlar vaktinin çoğunu tuvalet sırasında geçiriyorlar. Aynı durum botanik parktada var tuvalet sayısı çok yetersiz. Yerli ve yabancı çok sayıda turistte benim dikkatimi çekti bizimle aynı mağduriyeti yaşıyorlar. Yüzlerce dönüm alanda 4-5 kişinin aynı anda tuvalet ihtiyacını karşılayacağı alan oluşturmak zor bir şey mi? Bu şehri yönetenler bu alanları nasıl kontrol ediyor. İnsan ihtiyaçlarını nasıl yorumluyorlar anlamış değilim.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, geçtiğimiz Salı günü hizmete açılan buz pateni pisti için Belediyenin internet siteinden yaptığı açıklamada: “Gençler! Enerjinizi atacağınız, farklı sportif aktiviteler ile doyasıya eğleneceğiniz muhteşem bir konsept sizleri bekliyor. Ortahisar millet bahçesinin tam ortasında yer alacak şekilde planladığımız sentetik buz pateni pisti için şimdiden heyecanlanabilirsiniz.ifadelerini kullanmıştı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Şinik OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Haberi Oku