Güncel:
Cumhurbaşkanı'ndan öğretmen adaylarına müjde!
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmen atamasının daha gerçekleştirileceğini söyledi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının satı başları... 

Biz gönüllere girmek için çalışırken CHP ne yapıyor? Etimesgut'a burayla ilgisi olmayan Kılıçdaroğlu'nun avukatlığını yapan bir ismi aday olarak gösteriyor. Bu ismin FETÖ soruşturmasındaki şaibesine ne diyeceksiniz? Böyle bir aday göstermek bu ilçeye hakaret değil mi? Etimesgut 31 Mart'ta bunun hesabını sormayacak mı? Kandil'in verdiği talimatla PYD/YPG hep birlikte bu örgütü dıştan destekliyor. HDP ile CHP omuz omuza. Bunların yanında adı İYİ Parti ve Saadet. Dörtlü çete. Biz de bunların karşısına Cumhur İttifakı olarak çıkıyoruz. Aramızdaki fark işte bu kadar net. Yarın Cumhur İttifakı'nın resmen kuruluşunun 1. yıldönümü.

ETLİK ŞEHİR HASTANESİ'Nİ BU YIL İÇİNDE HİZMETE SUNUYORUZ

Eğitimde Ankara genelinde 15 bin 709 adet okul yaptık. Yükseköğrenim öğrencilerine 10 bin 500 kişi kapasiteli yurtlar yaptık. Sağlıkta 140 adet tesisi şehrimize kazandırdık. Etimesgut Şehir Hastanesi'ne yeni bina yaptık. Ankara'nın medar-ı iftiharı olacağına inandığım 3 bin 704 yataklı Bilkent ve Etlik Şehir Hastanelerinin inşaatı devam ediyor. Etlik Şehir Hastanesi'ni bu yıl içinde hizmetinize sunuyoruzANKARA'YI HIZLI TRENLE ÜLKENİN DÖRT KÖŞESİNE TAŞIYORUZ

Türkiye'yi son 16 yılda hızlı trenlerle tanıştırdık. Yeni hatlarla Ankara'yı ülkenin 4 köşesine taşıyoruz. Ankara'ya Yüksek Hızlı Tren Garı'nı kazandırdık mı? Başkent Ray'ı hizmete aldık mı? Ankara'yı yeni metro ağlarıyla örüyoruz. Toplamda 70 kilometre uzunluğa sahip 8 yeni metro hattı daha planlıyoruz. Sabancı Bulvarı'nı Bağlıca Bulvarı'na bağlayan 15 Temmuz Şehitler Bulvarı ve alt geçidiyle bitirildi ve trafiğe açıldı.

BEN KIRAATHANE DİYORUM CHP KUMARHANE ANLIYOR!

Ankara'yı 13 millet bahçesi yapacağız. Ama bunlardan CHP anlamaz ha! Ben kıraathane diyorum, o kumarhane anlıyor! Dervişin fikri neyse zikri odur. Gerçi bunlardan derviş olmaz ya! Cumhurbaşkanı olarak şahsım, büyükşehir olarak Özhaseki, öbür taraftan Enver Bey vereceğiz elele, Etimesgut'u farklı yere taşıyacağız.

20 YIL ÖNCE HASTANELERDE NE ÇİLELER ÇEKTİK BİZ

Bizim rotamız millet. Gayemiz hizmet. Siyasetimiz de gönülleri kazanma, gönülleri fethetmek. Son 16 yılda hamdolsun her alanda ülkemizi rekorlarla, başarılarla taçlandırdık. Bizden önce ülkenin kaynakları sadece belli kesimlere, elitlere, Ankara ve İstanbul'da bazı ilçelere akardı. Hatta ülkemizde insanlara makbul ve makbul olmayanlar ayrımı yapılırdı. 20 yıl önce bu hastanelerde ne çileler çektik değil mi? İlacımızı alabiliyor muyduk? Yağ bulabiliyor muyduk? Benzin istasyonlarında 24 saatte sıra geliyor muydu?

ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE 20 BİN ÖĞRETMEN ATAMASINI YAPACAĞIZ

Bay Kemal senin zamanında yokluk kuyruğuydu. Bizim zamanımızda varlık kuyruğu. 31 Mart'a kadar bu iş düzeldi düzeldi. Nerede bir mahalle arasında market varsa onlarla anlaşacağız ve onlarla beraber bu yolculuğu sonuna kadar devam ettireceğiz. Milletimizin karşısına daima yeni projelerle çıkıyoruz. Bugün de insanlarımıza yeni bir müjde veriyorum. Geleceğimizin mimarı olan çocuklarımızın en güzel yetişmesi için eğitim ve öğretime daima öncelik verdik. 2019 bütçesinde aslan payını eğitime aldık. 20 bin sözleşmeli öğretmenin atamasını 8 Şubat'ta yaptık. Önümüzdeki günlerde 20 bin öğretmen atamasını daha gerçekleşeceğiz.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner140

ABD'de Araklı'lı imamın görev yaptığı...

Haberi Oku