Güncel:
İş dünyası olarak mesleki eğitimi destekliyoruz

 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meslek liselerini ziyaret ederek yapılan çalışmaları inceledi. Başkan Hacısalihoğlu, gençlerin iş hayatına erken atılmasının önemli bir noktası olan meslek liselerini desteklemeye çalıştıklarını söyledi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Meclis Üyeleri Aydın Özkurt ve Alper Bekar, Ortahisar 80. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti. Okul Müdürü Halil Güneş, başta dezenfektan ve sıvı sabun imalatı olmak üzere yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Başkan Hacısalihoğlu da meslek liselerindeki katma değer yaratan ve öğrencileri hayata hazırlayan bu tür çalışmaları desteklediklerini vurguladı.

TTSO heyeti daha sonra Ortahisar Mesleki Eğitim Merkezi'ni de ziyaret etti ve Müdür İbrahim Durukan ile görüştü, okuldaki atölyeleri gezdi.

TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, meslek liselerinin gençlerin hayata erken atılmasının önemli bir noktası olduğunu belirterek, "İş dünyası olarak mesleki eğitimin önemine inanıyoruz. Bu doğrultuda Milli Eğitim Bakanlığı ile TOBB arasında imzalanan Mesleki Eğitim Protokolü gereğince TTSO olarak İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Prof. Dr. Necmettin Erbakan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yönetiminde yer alıyoruz. Bu iki okulumuzun eğitim programlarını, piyasanın istediği niteliklerde eleman yetiştirilmesi amacıyla düzenlemeye çalışıyoruz. Diğer meslek liselerimizle de yakın temas içindeyiz. Amacımız, gençlerin gerek nitelikli eleman olarak gerekse kendi işlerini kurma noktasında bir an önce piyasaya girmeleridir. Ziyaret ettiğimiz her iki okulumuzda da başarılı çalışmalar yapıldığını gördük. Biz de elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz" dedi.



Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

TRABZON, GENİŞ HİNTERLANDININ ÖNEMLİ BİR...

Haberi Oku