Güncel:
Kasım Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
Araklı Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Recep Çebi başkanlığında meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya KTÜ Şehir ve Bölge Planlama Bölümün öğrencilerinden Murat Altunalan ve Tolga Altunsoy’da katıldı.

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi gündem maddelerine geçmeden önce önemli konularda açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz günlerde Araklı’nın Yalıboyu mahallesinde yaşanan afette belediyeye ait bir makina sele kapılarak kullanılamaz hale geldi. Can kaybı yaşanmayan olaya belediye ekiplerinin erken müdahalesi olası bir facianın önüne geçti. Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yoğun yağmurlar sonucu ilçe merkezinde ve mahallelerde gerçekleşen olumsuz olaylara karşı altyapı çalışmalarına ağırlık verileceğini bildirdi.

Küçük sanayi sitesinin karşısına köprü yapılacağını belirten Başkan Çebi bu alanda geçtiğimiz günlerde incelemeleri gerçekleştirmişti. Kısa bir süre içerisinde köprünün inşa edilmeye başlayacağını belirtti.

Başkan Çebi ayrıca; Kumlama denilen alana Polis Moral Merkezi inşası için planlamaların devam ettiğini, sahile yapılan şehitler anıtının inşasının kısa bir süre sonra biteceğini, Araklı-Bayburt il yolunun yapılması için Ankara’da temaslarda bulunduğunu, kadınlar için kapalı yöresel ürünler pazarının planlama çalışmalarının sürdüğünü ifade etti.

Toplantı sonrası meclise konuk olan öğrencilerle sohbet eden Başkan Çebi öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür ederek, başarılar diledi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi devam ediyor...

Haberi Oku