Güncel:
Mazbatayı 16 milyon insanımız adına devraldım

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldı.

Mazbatasını almasının ardından İstanbul İl Seçim Kurulu'nun bulunduğu Çağlayan Adliyesi'nden, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediye binasına geldi.  Saraçhane'deki devir teslim töreni 18.00'de.SARAÇHANE'YE GELDİİBB Başkanı Ekrem İmamoğlu devir teslim töreni için Saraçhane'deki belediye başkanlığı binasına geldi.İMAMOĞLU AÇIKLAMALARDA BULUNDUİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mazbatasını aldıktan sonra Saraçhane'deki belediye başkanlığı binasına geldi. İmamoğlu devir teslim töreni öncesinde açıklamalarda bulunuyor.

İmamoğlu'nun açıklamalarından satırbaşları:"Bu mazbatayı 16 milyon insanımız adına aldım. Kimsenin birbirinden üstünlüğü olmaksızın devralmanın onurunu yaşıyorum. Haktan, adaletten asla vazgeçmedik."

"Bu şehirde yaşayan insanların sevgisiyle, saygısıyla oluşturduğu birlik duygusundan vazgeçmedik. Kimsenin hakkını yemedik. Kimsenin hakkını da yedirtmeyiz dedik. Bundan da vazgeçmedik."

"Mazbatamızı aldık, sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bu şehirde yaşayan herkesin taleplerini biliyoruz. "İBB'nin tüm alanlar şeffaf bir şekilde tüm halkına açılmıştır, açılacaktır. "Bu güzel kentin belediyesinin koridorlarındaki herkes bir gruba, bir kişiye değil 16 milyona hizmet etmeye başlamıştır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın."

"Devam eden süreçler var, farkındayız. Bir an önce bu süreçlerle ilgili net ifadeleri ilgili kurumlardan bekliyoruz. Bizim kafamız net. ""Bu sürecin de netleşmesiyle 17 gündür devam eden belirsizliğin daha sonraki günlerde tartışmaların da bertaraf edilmesi adına süreci tamamlamalarını diliyorum. ""Bu şehirde belediyenin kurulduğu ilk günden bugüne bu şehre iyi şeyler yapanlara teşekkür ediyorum, Allah razı olsun. ""Binlerce yıllık tarihine, doğasına, maneviyatına saygıyı ana prensip edinerek bu şehirde yaşayan insanların maneviyatını koruyarak yol yürüyeceğimizi belirtmek istiyorum. Allah bizi mahcup etmesin."Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
banner140

Araklı'da Yeni Hükümet Konağı ve Belediye...

Haberi Oku