Güncel:
Tertemiz bulduysan tertemiz bırak

Gümüşhane'nin Kürtün İlçesine bağlı Özkürtün Beldesi'nin çalışkan Belediye Başkanı Yakup Turgut askeri tabirle mıntıka temizliği yaparak önemli bir mesaj verdi. Yakup Turgut açıklamasında yeşil alanları kullananlara sitem ederek "Yaylamı obamı köyümü çevremi kirletme kardeşim. Nasıl tertemiz bulduysan tertemiz bırak. Sevgiyle" dedi.


      Başkan Turgut açıklamasının devamında: "Kürtün baraj gölünün kıyı şeridi boyunca yerleşen beldenin, baraj inşaatının tamamlanması ve baraj gölünde su tutulması ile  önemi daha da artmıştır. Ülkemizi doğuya bağlayan transit  kara yolu üzerinde bulunan  Özkürtün beldesi gelecekte  önemli bir turizm merkezi olmaya adaydır.


         Beldemizi geleceğe hazırlamak için, belediyemizce alt proje ve planlama bazında çalışmalara başlanmıştır. Beldemizde uygun barınak otel, motel ve diğer ihtiyaç duyulacak tesislerin inşa edilmesi, baraj kıyı şeridinde yapılacak çevre düzenlemesi ile uygun mesire yerleri, çay bahçeleri, aile parkları yapılması planlanmaktadır. Ayrıca baraj gölünden dolayı yoğun olarak balıkçılık ve baraj gölüne beldemizden katılan Süme deresi girişinde alabalık üretimi yapılması yönünde çalışmalarımız bulunmaktadır. Bunun dışında uygun araçlarla baraj gölünde gezi ve tur düzenlenmesi için de çalışmalarımız mevcuttur.

         Bizler belediye olarak beldemizin geleceğe en iyi şekilde hazırlanması ve bir turizm merkezi haline gelmesi için elimizden gelen her türlü imkanı sağlamaya çalışıyoruz. Ancak, Bölgemizin ve ülkemizin değerli iş adamlarını da Özkürtüne yatırım yapmaya davet ediyoruz. Çünkü Özkürtün  doğal güzelliğiyle, Baraj gölüyle, mükemmel yaylaları ile çok yönlü olarak önemli  bir turizm merkezi olmaya adaydır" dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Fındık fiyatı 60 liranın altında olmamalı

Haberi Oku