Güncel:
TOBB Nefes Kredisi'nin 8. fazı 1 Haziran'da başlayacak
 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TOBB ve 365 oda-borsa tarafından üyelerine yönelik sağlanan Nefes Kredisi'nin 8'inci fazının 1 Haziran tarihinden itibaren uygulamaya koyulacağını söyledi.

Covid-19 salgınının işletmeler üzerindeki etkisini hafifletmek üzere uygulanacak TOBB Nefes Kredisine başvurular, oda ve borsalardan alınacak faaliyet belgesi ile Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, Akbank, Denizbank, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası'ndan yapılabilecek. Kredi Garanti Fonu da (KGF) Hazine desteğiyle kredilere kefil olacak.


TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, kredi ile işletmelere 6 ay tamamen ödemesiz dönem imkânı tanınacağını ifade ederek, "Kredi taksitleri ödemesiz dönem sonrası 12 eşit parçada ödenecek. Kredinin faizi yıllık yüzde 17,50 olacak. Krediden cirosu 10 milyon TL ve altında olan ve 2020 yılı cirosunda 2019 yılına göre yüzde 25 kayıp yaşayan işletmeler faydalanabilecek. 2019 yılından sonra kurulmuş işletmelerde ise ciro kaybı şartı aranmayacak. 2020 yılı cirosu 1 milyon TL'yi aşmayan KOBİ'ler azami 50 bin TL, cirosu 1 - 10 milyon TL arasında olan KOBİ'ler ise azami 200 bin TL kredi kullanabilecek" dedi.

Başkan Hacısalihoğlu, Nefes Kredisi'nin 8'inci kez hayata geçirilmesini sağlayan başta TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere bakanlara, bürokratlara ve bankalara teşekkür etti.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ADEM KAHRAMAN: “KADINA ŞİDDET KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR”

Haberi Oku