Güncel:
Trabzonspor Yönetim Kurulu ve kurullarından açıklama...

 Trabzonspor Yönetim Kurulu, Divan Başkanlık Kurulu, İstişare Kurulu, Denetim Kurulumuz, Sicil Kurulumuz, Disiplin Kurulumuz ile Arşiv ve Müze Kurulumuz yazılı bir açıklama yaparak, Galatasaray maçı sonrasında bazı futbolcularımızın eşlerine sosyal medya üzerinden ağır şekilde küfür edilmesine sert tepki gösterdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yaşanan bu ahlak dışı durumu, büyük bir üzüntüyle takip ettiğimizi ve şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz. Sosyal medyada kendini taraftar olarak tanımlayan ve bazı futbolcuların eşlerine galiz küfürler eden bu şahıslar hakkında kulübümüzün başlattığı adli sürecin de sonuna kadar takipçisi olacağız. Futbolumuzu terörize eden bu şahısların yüce Türk adaleti önünde en ağır cezayı alacağından şüphemiz yoktur.”

Küfür eden şahısların kulübümüzün üyesi olması halinde disiplin sürecinin de hızla yürütüleceğinin vurgulandığı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Birer evladımız olarak gördüğümüz, sonuna kadar yanlarında olacağımız futbolcularımızın ve değerli ailelerinin bu ahlaksız olay üzerinden morallerini bozmamaları en büyük temennimizdir. Diğer taraftan eleştirinin medeni bir hak olmasına rağmen, eleştiriyi TCK hükümlerine göre ‘hakaret’ ya da ‘tehdit’ boyutuna taşıyanlar hakkında adli ve disiplin süreçlerinin en etkin şekilde uygulanmasının, TRABZONSPOR camiasının ahlaki değerlere saygısının gereği olduğunu takdirlerinize sunarız...”Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Adım Adım 2023; İl İl Anadolu” programı...

Haberi Oku