Güncel:
TTSO 2022 - 2025 Stratejik Planı hazırlama çalışmaları sürdürülüyor

 Oda ve Borsaların üyelerine "Beş Yıldızlı Hizmet" vermesini amaçlayan Akreditasyon Sistemi için gerekli olan Stratejik Plan yenilenmesine yönelik olarak Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası'nda (TTSO) toplantı ve eğitimler düzenlendi.

Akreditasyon Danışmanı Dr. Yüksel Vardar tarafından TTSO yönetim kurulu üyeleri ve personele eğitim verildi. Dr. Yüksel Vardar moderatörlüğünde TTSO'nun dış paydaşlarına yönelik "Dış Paydaşlar Durum Analizi Çalıştayı" yapıldı. Toplantıda katılımcılara, stratejik plan ve odacılık konusunda bilgiler verilirken, fırsat ve tehdit kavramları üzerinde duruldu.

Toplantıda alınan bilgiler sonucunda Vardar tarafından gelecek planlaması oluşturulup, TTSO'nun 2022-2025 dönemlerine ait Stratejik Planı da hazırlanmış olacak.

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, "Akreditasyon sistemiyle; odalarda sunulan hizmet türlerinin genişletilmesi, hizmet kalitesinin iyileştirilmesi ve Türk Oda Sisteminin Avrupa Oda Sistemine uyumunun sağlanması amaçlandı. Bu doğrultuda EUROCHAMBRES ve İngiltere Odalar Birliği işbirliği ile İngiltere ve Almanya Oda sistemlerinin en iyi uygulamaları da dikkate alınarak, 2001 yılında Oda Akreditasyon Modeli TOBB tarafından gerçekleştirildi. Oda ve borsaların üyelerine Beş Yıldızlı Hizmet vermesi için fırsat oluşturan Akreditasyon Sistemi; oda ve borsaların yerel, bölgesel, ulusal ve uluslararası platformlarda markalaşmasında öncü rol üstlenmektedir" dedi.

Hacısalihoğlu, TTSO'nun 3. dönem akredite olan odalar arasında yer aldığını da hatırlatarak, "Akreditasyon için gerekli olan Stratejik Plan Yenilenmesi amacıyla odamızda çeşitli eğitim ve toplantılar gerçekleştirildi. Bunun sonucunda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası için 2021 yılı sonunda sona eren Stratejik Plan, 2022-2025 olarak yeniden hazırlanacak" diye konuştu.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Şinik OSB Müteşebbis Heyet toplantısı yapıldı

Haberi Oku