Güncel:
Yeni sezondan hem şehrimizin hem de yatırımcıların beklentisi büyük

 AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, yaptığı açıklamada turizmin şehir için önemine vurgu yaparak “Turizm sezonu açıldı. Yeni sezondan hem şehrimizin hem de yatırımcıların beklentisi büyük. Şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalı, hizmet kalitesini en üst seviyede tutmalıyız.” dedi.

 
AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Selahaddin Çebi, turizm sezonunun verimli bir şekilde değerlendirilmesi için şehrin tüm paydaşlarına büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi. 


TRABZON TURİZMDE MARKADIR
Turizmin şehir için vazgeçilmez olduğunu ifade eden Çebi, “Trabzon turizmde bir markadır, büyük bir potansiyeli barındırmaktadır. Bu potansiyelin en iyi şekilde değerlendirilmesi bölge ekonomisiyle birlikte ülke ekonomisine önemli katkılar sağlayacaktır.” dedi. Turizm sezonunun açıldığını anımsatarak sözlerini sürdüren Çebi, “Hem yurt içi hem de yurt dışı misafirlerimizi şehrimizde ağırlamaya başladık. Sezonun hayırlı olmasını diliyor, sezonun beklentiler yönünde geçmesini temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.


ŞEHİR TURİZM SEZONUNA HAZIR
Çebi, şehrin turizm sektörünün hem yurt içinden hem de yurt dışından tüm talebe cevap verebilecek durumda olduğunu söyleyerek “Şehrimizde her bütçeye, talebe yönelik işletmelerimiz, yurt içi ve yurt dışında isim yapmış, hizmet sektöründe adını başarıyla duyurmuş markalarımız faaliyet gösteriyor. Yatak kapasitesi açısından da eksiklik  bulunmuyor. Yerli ve yabancı turistlerin en iyi şekilde ağırlanmaları için her detay göz önünde bulundurulmaktadır.” şeklinde konuştu.


HEPİMİZE BÜYÜK SORUMLULUKLAR DÜŞÜYOR
Yerli ve yabancı turistler için başta şehrimiz olmak üzere bölgenin cazibe merkezi olduğunu ifade eden Çebi, şöyle devam etti: “Şehrimiz doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleri bakımından çok büyük potansiyeller barındırmaktadır. Şehrimizin mevcut turizm potansiyelinden en iyi şekilde yararlanması adına hepimize büyük görevler düşüyor. Öncelikle şehrimize gelen yerli ve yabancı misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamalı, hizmet kalitesini en üst seviyede tutmalı, misafirlerimize Anadolu konukseverliğini hissettirmeliyiz. Şehrimizden ayrılırken de bir sonraki ziyareti için güzel izlenimler bırakmalıyız.”  


KAYIT DIŞI ZARAR VERİYOR
Çebi, turizmde kayıt dışı faaliyetlerin başta kamu olmak üzere hem şehir ekonomisine, şehrin turizm potansiyeline yönelik büyük zararlar vereceğine vurgu yaparak, “Devletimiz turizmde kayıt dışı faaliyetlerle etkin bir şekilde mücadele etmektedir. Bu mücadeleye şehrin tüm paydaşlarının destek vermesi gerekmektedir. Hep birlikte mücadele verirsek merdiven altı olarak nitelendirilen kayıt dışı faaliyetler yaşama imkanı bulamayacaktır.” dedi. 


HEDEFİMİZ SEZONU YILA YAYMAK
Çebi şunları söyledi: “Hükümetimiz sektörün yaşadığı sorunlara çözme adına çeşitli adımlar attı, atmaya da devam ediyor.  Bizler de yerelde sorunlara çözüm bulmak ve yeni alternatifler oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz. Ana çalışma noktamız, turizm hareketliliğini tüm yıla yaymak ve sezonun en verimli şekilde tamamlanmasını sağlamaktır. Bu çerçevede çalışmalarımızı işbirliği ve koordinasyon içerisinde sürdüreceğiz.” 


ŞAHİN: İLK MİSAFİRLERİMİZİ AĞIRLADIK
AK Parti Ortahisar İlçe Turizm Danışmanı ve aynı zamanda Karadeniz Turistlik İşletmeciler Derneği Başkan Yardımcısı Ali Şahin ise pandemi sonrası dönemin turizm sektörü için önemine işaret ederek “Bir yandan aşılama çalışmaları sürüyor bir yandan da turizm sezonu açıldı. Trabzon Havalimanı’nda da bu anlamda hareketlilik başlamış bulunuyor. Geçtiğimiz günlerde yurt dışından ilk turist kafilesini şehrimizde ağırladık. Bundan sonraki süreçte hem yerli hem de yabancı turistlere şehrimiz ev sahipliği yapmaya devam edecek.” dedi.


YENİ FIRSATLAR OLUŞTURDU
Kovid pandemisinin turizm sektörüne olumsuz yansımasının yanında geleceğe yönelik fırsatlar da oluşturduğunu söyleyen Şahin şöyle devam etti: “Kovid pandemisiyle birlikte turizm sektörü sorunlar yaşadı. Ancak kısıtlama dönemlerinde işletmelerimiz yenilendi, yeni destinasyonlar oluşturdular. Şehrimizin turizm açısından ülkemiz ve dış dünyada da önemi büyüktür. Bu büyüklüğünü daha ileriye taşımak gayreti içerisindeyiz. Umutluyuz, umudumuzu yapılan çalışmalarla da göstermiş bulunuyoruz. Bu çerçevede şehrin dinamikleri, Odalar, Borsalar, Üniversite, yatırımcılar el ele verip ortak akılla hareket etmek mecburiyetindeyiz. Ortak paydada hareket ettiğimiz sürece daha iyisine ulaşacağız, sezonun en iyi şekilde değerlendirmiş olacağızArakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

BAŞKAN ZORLUOĞLU ARAKLI’DAKİ ÇALIŞMALARI...

Haberi Oku