Eğitim:
Araştırma İş Birliği Toplantısı Gerçekleştirildi
Araştırma Üniversiteleri kapsamına alınan KTÜ ile Boğaziçi Üniversitesi arasında araştırma iş birliği toplantısı, her iki üniversitesinin Araştırmadan Sorumlu Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Halil İbrahim OKUMUŞ ve Prof. Dr. Gürkan Selçuk KUMBAROĞLU başkanlığında gerçekleştirildi.

 

KTÜ İlaç ve Farmasötik Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (İLAFAR) ev sahipliğinde yapılan toplantıya; Çevre Sorunları Uygulama ve Araştırma Merkezi (UYGAR) Müdürü Prof. Dr. Dilek BEYAZLI, Medikal Cihaz Tasarım ve Üretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (METAM) Müdürü Doç.Dr. Mustafa ASLAN, Stratejik Araştırma Merkezi (SAM) Müdürü Doç. Dr. Özgür TÜFEKÇİ, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ahmet Can ALTUNIŞIK ve İLAFAR Müdürü Prof. Dr. F. Sena SEZEN katıldı.

 

Rektör Vekili Prof. Dr. Akif CİNEL ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cemil RAKICI’nın iştirak ettiği toplantı sonrasındaki görüşmede; çevre ve iklim değişikliği, deprem, yapı sağlığı, tıbbi cihaz, göç, uluslararası ilişkiler, pre-klinik ilaç araştırmaları ve sağlık teknolojileri alanlarında iş birliği yapılması noktasında görüş birliğine varıldı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Gökhan GEDİKLİ: “Milletleri kurtaracak olanlar...

Haberi Oku