Ekonomi:
Başkan Kara TESOB ekipleriyle denetime katıldı, turistlere bilgilendirici broşür dağıttı
 Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nin (TESOB) denetim ekipleri başta turizm bölgeleri olmak üzere il genelinde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. TESOB Başkanı Metin Kara, Uzungöl’de denetim ekipleriyle birlikte işletmeleri ziyaret etti, turizmciler ve turistlerle görüşerek WhatsApp İhbar Hattı broşürlerini dağıttı.

BAŞKAN KARA UZUNGÖL’DE İNCELEMELERDE BULUNDU

TESOB Başkanı Metin Kara, beraberinde kurum yetkilileri ve denetim ekipleriyle birlikte Trabzon’un dünyaca ünlü turizm merkezi Uzungöl’de incelemeler yaptı. Dernek temsilcileri ve ilgililerle bir araya gelen Başkan Kara, devam eden turizm sezonuyla ilgili istişarede bulundu. Görüşmede, Uzungöl’ün yerinden ve özel bir statüyle yönetilmesinin sağlanacağı bir yapının oluşturulması, bu gerçekleştirilemiyorsa ilçe yapılması, mutlaka imar planının hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca komisyoncuların büyük sorun olduğu da ifade edildi. TESOB Başkanı Metin Kara ardından Uzungöl Muhtarı Mehmet Öztürk ve turizm derneği temsilcileriyle birlikte işletmeleri de ziyaret etti, talepleri ve çözüm önerilerini dinledi.

TURİSTLERE WHATSAPP İHBAR HATTI BROŞÜRÜ DAĞITILDI

Başkan Kara, Uzungöl’deki turistlerle de görüştü ve (0 535 333 61 33) numaralı WhatsApp İhbar hattı broşürünü dağıttı. Türkçe, İngilizce ve Arapça olarak hazırlanan broşürde hem Trabzon genelindeki tüm güncel tarifelere ulaşılabilecek bir karekod bulunuyor hem de turistlerin her türlü görüş, öneri ve şikayetlerini iletebileceği WhatsApp hattının numarası yer alıyor. Turistler, çalışmanın çok olumlu olduğunu belirterek Başkan Kara’ya teşekkür etti. Kara, turistlerin hattı aktif biçimde kullandığını, bugüne kadar çok sayıda öneri ve şikâyet aldıklarını ve gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi. Başkan Kara, ayrıca turistlerle daha iyi iletişim kurulması ve ihbar hattının verimli kullanılması amacıyla Arapça bilen personel de istihdam ettiklerini söyledi.

KARA: DENETİMLERİMİZİ ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYORUZ

TESOB Başkanı Metin Kara, iki ekipler turizm bölgeleri başta olmak üzere il genelinde denetim çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “İşletmelerde ve ticari araçlarda yaptığımız denetimlerde vergi kaydı, menü – tarife uygunluğu gibi kontroller yapıyoruz. Eksikliği bulunanlarla ilgili tutanak düzenliyor ve süre veriyoruz. Verilen süre içinde eksikliğini gidermeyenlere de cezai işlem uyguluyoruz. Ayrıca vergi kaydı olmayan işletmeleri ilgili makamlara bildiriyoruz. Maliye kaydı var ama oda kaydı yoksa da hemen kaydolması ve ilgili odadan resmi tarifesini alması için bir haftalık süre tanıyoruz” dedi.

DURSUN ALİ İNAN MÜZESİNİ ZİYARET ETTİ

Başkan Kara ve beraberindekiler ayrıca Uzungöl Dursun Ali İnan Müzesini de ziyaret etti. Müzeyi, kurucusu Dursun Ali İnan’la birlikte gezen Başkan Kara, “Dursun Ali İnan, Uzungöl’de turizmi başlatan isim olarak biliniyor. Turizmin yanı sıra Uzungöl’ün tarihini, geleneklerini geleceğe aktarmak adına da büyük fedakarlıklarla böyle bir müzeyi hayata geçirmiş. Hem gelen turistler için değişik bir destinasyon yaratmış hem de gelecek kuşaklara önemli bir miras bırakmış. Kendisine teşekkür ediyorum” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İş gücüne 115 genç kazandırıldı

Haberi Oku