Ekonomi:
ÇORUH EDAŞ'IN TRABZON'DAKİ YATIRIM PROJELERİ HIZLA DEVAM EDİYOR

Tüketici memnuniyetini ön plana alarak çalışmalarına hız kesmeden devam edenÇoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ)Trabzon’un Of ilçesinde alçak ve orta gerilim aydınlatma elektrik dağıtım şebekesi tesis çalışmalarını tamamladı. Yatırım çalışmalarına her gün bir yenisini ekleyen Çoruh EDAŞ, 2023 yılının ilk beş ayındaTrabzon ilinde toplam 257 Milyon TL’lik yatırım çalışması gerçekleştirdi.


Of’a bağlı Çarşı Mahallesi ve İrfanlı Mahallesi sınırlarında artan enerji taleplerini karşılamak amacıyla bir adet monoblok trafo merkezi yapılarak havai kablolar yer altına alındı. Gerçekleştirilen çalışmalar ile ilerleyen dönemlerde oluşabilecek yapılaşmalara yönelik kapasite artışları sağlanırkenilçede yeni ring şebeke tesisi ile alternatif kaynaklar oluşturuldu.


Yeraltı kablolu tesis çalışmalarında, 100 adet galvaniz aydınlatma direği, 54 adet saha dağıtım panosu, 22 bin 500 metre alçak gerilim, 11 bin metre orta gerilim kablosu kullanılarak yeraltı şebekesi tesis edildi.Yatırım çalışmalarına hızla devam eden Çoruh EDAŞ, 2023 yılının ilk beş ayında Trabzon ilinde 257 Milyon TL’lik yatırım çalışması gerçekleştirdi.


“TÜKETİCİLERİMİZE KALİTELİ VE KESİNTİSİZ ENERJİ SAĞLAMAK AMACIYLA ÇALIŞIYORUZ”


Çoruh EDAŞ Trabzon İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada “Yeni yapılmakta olan şehir şebeke tesislerimizde yeraltı kablolu uygulamalar yapılarak kent estetiğine de katkıda bulunuyoruz. Galvaniz poligon aydınlatma direkli aydınlatma tesisleriyletüketicilerimizin aydınlatma taleplerini de karşılamaktayız. Yatırım çalışmalarımıza aralıksız devam edip, tüketicilerimize kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Çalışmalarda sağlamış oldukları destekler için Of Belediyesine teşekkürlerimizi sunarız” denildi.



Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

ORTAHİSAR’DA BULUNAN 6 ADET TAŞINMAZ İHALE...

Haberi Oku