Ekonomi:
Koordinasyon Toplantısı Samsun'da yapıldı
 Samsun Ticaret ve Sanayi Odası'nın koordinatörü olduğu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO), KOSGEB Samsun Müdürlüğü, KOSGEB Sinop Müdürlüğü ve Çorum Ticaret ve Sanayi Odası'nın ortak olarak yer aldığı Avrupa İşletmeler Ağı (AİA) Karadeniz Projesi'nin Bölgesel Koordinasyon Toplantısı Samsun'da gerçekleşti.

TTSO Proje Ofisi Genel Koordinatörü Cengizhan Sungurlu, Proje Uzmanlarından Elif Duman, Seda Hindistan ve Ahmethan Kulaksızoğlu'nun katıldığı toplantıda, projelerin son durumu ve Tek Pazar Programı kapsamında 2022-2025 döneminde yürütülen çalışmalar görüşüldü. Toplantıda ayrıca, KOBİ'lerin uluslararasılaşmasına ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak, inovasyon altyapılarını geliştirmek ve KOBİ'lerin daha dayanıklı olmalarını sağlamak için yürütülen Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz Projesi'nin bu anlamda hedeflerine ulaşabilmesi için yapılan ve yapılacak faaliyetler hakkında görüş alışverişi yapıldı.

KOSGEB AB Dış İlişkiler Müdürü Pınar Işın ise yaptığı konuşmada, Avrupa İşletmeler Ağı Karadeniz projesi kapsamında sunulan hizmetlerin, KOBİ'lerin dış dünyaya açılmalarına ve yurt dışı pazarlarda daha rekabetçi olmalarına büyük katkı sağladığını ifade etti.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Sağlık Turizmi Projesi sektörde sinerji oluşturdu

Haberi Oku