Güncel:
Araklı'da 5 Yıldızlı Bir Otel Daha Yapılıyor

 

Trabzon’un Araklı ilçesinde 5 yıldızlı bir otelin daha inşasına başlandı. Yolgören mahallesinde iş insanlarından Adnan Albayrak tarafından yapılan otelin temel atma törenine Arsin Kaymakamı, Araklı Kaymakam Vekili Ömer Ahmet Özdemir, Belediye Başkanı Recep Çebi, kamu kurum müdürleri, iş insanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

 

Araklı Belediye Başkanı Recep Çebi yaptığı açıklamada; ”Bugün burada turizmin göz bebeği, Pazarcık, Kalecik, Şelaleler, tarihi hanlar, camiler ve köprülerin bulunduğu, doğasıyla, mavisiyle ve koylarıyla adından sıkça söz edilen güzel ilçemiz Araklı’da yeni bir konaklama ve cazibe merkezinin temel atma töreninde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bölgemizde en fazla ihtiyaç duyduğumuz, turizm altyapısının uluşturulmasında yatak kapasitesinin attırılması bizim için çok önemliydi. Bu otel boşluğunun doldurulmasında önemli bir misyonu ifa etmiş olacak.

Böyle tesisler bölgemiz açısından önemli. Her zaman söylüyorum ilçemizde huzur, emniyet ve güven attıkça gerek ilçemizde, gerekse dışarda özellikle körfez ülkelerinden, turizm açısından çok önemli potansiyele sahip olan ilçemize ziyaretlerin olacağını, gezi ve turların düzenleneceğini hepimiz biliyoruz.

İlçemize gelip görmek isteyenlerin ilk baktığı, kalacak yerle ilgili standartlara uygun, onların huzur ve güven içerisinde bölgeyi gezerken dinleneceği bu tip mekanlardır. İnşallah bu tip mekanlar ilçemizde yaygınlaştıkça bu tarihi ve kültürel misyonu çok köklü ve derin geçmişi olan ilçemizin tanıtımında çok önemli katkılar sağlayacaktır. Otel ayrıca ilçemizin istihdamına da ayrı bir katkı sağlayacaktır.

Burada çalışanlarıyla değil bu tip tesisler yaygınlaştıkça dışarıdan gelen tur firmaları başta olmak üzere ilimize ilçemize gelecek olan turistlerin sayısı da artacak, bölgemizin ekonomisinde ilçemizin esnafının gelirine ve kazancına ayrı bir katkı sağlayacaktır. Bu vesileyle bu tesisimizin ilimiz açısından ilçemiz açısından hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.” ifadelerine yer verdi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

18 İLÇEDE BAYRAM TEMİZLİĞİ

Haberi Oku