Güncel:
Bitirme Projeleri Sergisi Düzenledi

 KTÜ Makina Mühendisliği Bölümü’nde, 2021-2022 Bitirme Projeleri Sergisi Düzenledi.

Uluslararası rekabet açısından bakıldığında yeni teknoloji (ürün) ve ucuz üretim konusunda başarıya ulaşmak, doğrudan avantaj sağlamakta ve ulusal refahı artırmaktadır. Makina Mühendisliği disiplini de bu yeni paradigma içerisinde yer alan yenilikçiliği ve yeni ürün geliştirmeyi sağlayabilecek en önemli yapı taşlarından bir tanesidir. Bu temelde, eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmekte olan Üniversitemiz Makina Mühendisliği Bölümü’nün 4. sınıf öğrencileri için mesleğe atılacak olan ilk adım anlamına gelen “Bitirme Projeleri” bir yıl süren bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan mühendislik ürünleridir. 

Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin yapmış oldukları tasarım çalışmaları, Bitirme Projesi ile gerçekleştirilmiş olduğu ürünler, bölüm sergi alanında sergilendi. Enerji Dönüşüm Sistemleri, Yenilenebilir Enerji Sistemleri, Tarımsal Mekanizasyon Sistemleri, çeşitli amaçlar için İHA projeleri, robotik vb. alanlarda yetmiş civarında proje, öğrenciler tarafından davetlilere tanıtıldı. Tamamen Makina Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin Temel Mühendislik Bilgisi ve kendi becerilerine dayalı olarak geliştirmiş oldukları projeler, büyük ilgiyle karşılandı. 
Proje sunum ve sergisine katılan Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gençağa PÜRÇEK, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Suat HACISALİHOĞLU yapmış oldukları konuşmalar ile öğrencilerin motivasyonlarına önemli katkıda bulundu. Projelerin gerçekleştirilmesinde, akademisyenlerin danışmanlığı ve yol göstericiliğinde öğrencilerin özverili ve istekli çalışmaları önemli rol oynamakla birlikte bu projeler, Çağdaş Makina Mühendisliği öğreniminin bir göstergesi olarak kabul edilmektedir.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku