Güncel:
Çelebi: Ortak iş yapma kültürümüzü geliştirerek daha fazla üretmeliyiz
 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, Trabzon'un üretimini, ihracatını, istihdamını artırmak için ortak iş yapma kültürünün geliştirilmesi gerektiğini belirterek, "Birlikte hareket edersek daha başarılı oluruz. Dünyadaki hızlı harekete ayak uydurmamız lazım. Bu anlamda kümelenme projelerine de önem veriyoruz" dedi.

ÇELEBİ MÜSİAD'I ZİYARET ETTİ

TTSO Başkanı Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyeleri, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Trabzon Şubesini ziyaret etti. MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu, yönetim kurulu ve dernek üyeleriyle bir araya gelen Çelebi, düzenlenen toplantıda çeşitli konulardaki görüşlerini açıkladı, soruları yanıtladı. Birlikte olmak ve üretmek gerektiğinin altını çizen Başkan Çelebi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ülke olarak ürettikçe ihracatımız arttı, dünya pazarlarında yer bulmaya başladık. Üretimin artırılmasına önem vereceğiz. Birlikte hareket edersek daha başarılı oluruz. Bu anlamda ortak girişimlerle büyüyen birçok kentimiz var. Ortak iş yapma kültürümüzü, ortak girişim kültürünü geliştirmeliyiz. Kümelenme projelerine bu nedenle önem veriyoruz. Sanayi konusunda biraz geride kaldık ve hızlı hareket ederek bu farkı kapatmalıyız. Dünyadaki hızlı harekete ayak uydurmamız lazım."

"BÖLGE ÜLKELERİYLE TİCARETİN GELİŞTİRİLMESİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ"

Başkan Çelebi, bölge ülkeleriyle ticaretin geliştirilmesi için çalıştıklarını da belirterek, "Komşu ülkelerimizden başlayarak dünya ile ilişkilerimizi güçlendirmek istiyoruz. Bu anlamda Rusya ve Gürcistan ile temaslarımız oldu. Soçi'de Nisan ayında Türk ürünlerinin yer alacağı bir fuar düzenlemek istiyorlar. Bu konuda çalışıyoruz. Buraya Trabzon iş dünyası olarak güçlü şekilde gitmeliyiz. Soçi ile gemi seferlerini yeniden canlandırmak istiyoruz. Ayrıca Macaristan'da bir Türk Yapı Market kurmak için de girişimlerde bulunduk" dedi. Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü:

"Organize sanayi bölgelerinin alanlarının genişletilmesi, şehrimize yeni organize sanayi bölgeleri kazandırılması için de çalışmalarımız sürüyor. Araklı'da Tekstilkent yapılması gündemde. Yatırım Adası için çalışmalarımız devam ediyor. Süreci yakından takip ediyoruz. Turizmde de özellikle yoğun olmayan aylarda sektörü besleyecek, kente sıcak para girişini sağlayacak modeller üzerinde çalışıyoruz. Bu anlamda sağlık turizmine önem veriyoruz. 2 toplantı yaptık ve devamı da gelecek. İçinde ulaşım, konaklama, tedavi, gezi olan uygun fiyatlı paket turlarla şehrimize sağlık turizminden önemli miktarda girdi sağlamayı hedefliyoruz. Şehrimizde fuar düzenlenmesiyle ilgili de bazı planlarımız var. Çırak bulunamadığı için birçok meslek ölüyor. Meslek liseleri ve ara eleman yetiştirilmesi çok önemli. Sanayiciler ve imalatçılar olarak meslek liselerine destek olmalı, öğrencilerin buraları tercih etmesini teşvik etmeliyiz."

"ÜYELERİMİZE DAHA FAZLA DOKUNMAK İSTİYORUZ"

Başkan Çelebi, yönetim olarak oda üyeleriyle daha yakın temas içinde olmayı hedeflediklerini de vurgulayarak şunları söyledi:

"Üyelerimize daha fazla dokunmak istiyoruz. Bu anlamda yeni üyelerimizi ziyaretlere başladık. Odamız uzmanlarıyla ziyarete gidiyoruz, görüşlerini, taleplerini, çözüm önerilerini dinliyoruz. Uzman arkadaşlarımız oda hakkında bilgi veriyor, yararlanabilecekleri desteklerden başlamak üzere birçok önemli noktayı anlatıyoruz. Çok olumlu geri dönüşler aldık. Görev süremiz içinde de ben ve yönetim kurulundaki arkadaşlarımız bu ziyaretleri sürdürecek. Ayrıca odamızın fiziki şartlara bağlı hizmet kalitesini artırmak için de çalışıyoruz. Yakın zamanda bu çalışmalarımızı da sonlandıracağız. Amacımız üyelerimizin daha rahat bir ortamda daha hızlı hizmet almalarını sağlamaktır."

OFLUOĞLU'NDAN TEŞEKKÜR

MÜSİAD Trabzon Şube Başkanı Zafer Ofluoğlu da internet üzerinden verilen 6 belgeyi üyelerine ücretsiz alma imkânı tanıyan Erkut Çelebi ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Ofluoğlu, MÜSİAD olarak Trabzon'un menfaatleri konusunda ortak ses oluşturmanın önemine vurgu yaparak, "Bu anlamda Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ile her zaman birlikte olmak istiyoruz" diye konuştu.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’MEDYUM’’ sahneye çıkıyor!

Haberi Oku