Güncel:
Deprem Bölgesinde Görev Alan Personele Teşekkür Belgesi verildi
 

Deprem bölgesinde aktif olarak görev alan personel ve Sivil Toplum Kuruluşu (STK) ekiplerine, KTÜ Sahil Tesisleri’nde düzenlenen tören ile Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi. Koop-İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Haydar BOĞUŞLİ’de etkinlikte personeli yalnız bırakmadı.

 

 

Program, Rektör Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI’nın açılış konuşması ile başladı. Rektörümüzün konuşmasında “Ülke olarak yastayız. Türk insanının en büyük özelliklerine; yardımseverliğine, fedakârlığına, alicenaplığına, hep birlikte şahit olduk. Sizler de oradaydınız, yaşadınız. Ben, öncelikle Üniversitem adına sizlere çok teşekkür ediyorum. KTÜ Sivil Savunma ekibimize, UMKE’ye, gönüllülere çok teşekkür ediyorum. Üniversitemizi, Trabzon insanını, orada çok güzel temsil ettiniz. Vali Bey’in koordinatörlüğünde bizler de burada, yardım kampanyasını organize ettik. Eğitimli ve bilinçli insanın, neler yapabileceğini gördük. Gençlerimiz, yardım aşkıyla çalıştı. Üniversitemiz, olarak bu iş bizim önceliğimiz; hocalarımız, mühendislerimiz çalışmalar yapıyor. Her şeyi, bilim ve teknolojiye uygun olarak yaptığımızda ölüm oranlarını düşürebileceğimizi biliyoruz. Toplum olarak sorumluyuz. Duyarlı olacağız, bilinçleneceğiz, Üniversitemiz olarak daha ön saflarda yer alacağız. Ölenlere Allah’tan rahmet; yaralılara acil şifalar diliyoruz.” sözlerine yer vermesinin ardından sözü alan Trabzon ve Doğu Karadeniz Bölgesi Ulusal Medikal Kurtarma Ekibi (UMKE) Sorumlusu ve KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servis Hemşiresi Serkan SAYAR “Yıllardır UMKE’nin içerisindeyim. Afetlerde görev alıyoruz. Onca deprem, sel, heyelan, çığ gördük, savaş bölgelerinde çalıştık ama gerçekten bu afet gibi bir afet, bu zamana kadar görmedik. Biz, acil hizmetlerin yan ısıra birçok insana yardım da sunduk. ‘Arkadaşlarla elimizden gelen ne varsa buradaki halk için yapalım.’ dedik. Tüm UMKE ekibi çok özverili şekilde, hiçbir şeyden şikâyet etmeden çalıştı. Bizler, görevimize devam edeceğiz. Sağlanan destek adına teşekkür ederim.” dedi.

 

 

Program, KTÜ Farabi Hastanesi Sivil Savunma Amiri Erdal DANACI’nın konuşması ile devam etti. Erdal DANACI’nın konuşmasında “Hem UMKE adına hem arama kurtarma görevlisi hem de gönüllü olarak bu işi yürütmekteyim. Böyle bir ekibimiz olduğu ve operasyon esnasında ve bölgede, yönetimimiz bize destek verdiği için çok teşekkür ederiz. Sahada gerçekten Trabzon olarak çok güçlüydük. Böyle bir ailenin parçası olmaktan çok mutluyum.” sözlerine yer vermesinin ve diğer konuşmaların yapılmasının ardından ekip üyeleri; Pulat Cemil SONKAYA, Mehmet AYDIN, Osman YILMAZ, Yücel TANDOĞAN, Erdoğan YAĞCI, Gökhan ÖKSÜZ, Halit VARDAR, Hüseyin AYDOĞDU, İhsan ŞAHİN, Ali Haydar ŞAHİN, Hüseyin AYDOĞDU, Mehmet Akif ŞAHİN, Faruk YILMAZ, Gökhan YÜKSEL, Murat DEĞERMENCİ, Muzaffer LAKOT, İsmail TURHAL, Tekin KANTEKİN, Ferhat BEKTAŞ, Kerim KAKIŞIM, Uğur YALÇINKAYA, Özay ÇÖMEZ, Erdal DANACI, Kemal YOLCU, Ömer SALİMOĞLU, Hüseyin Seyhan SEÇİLMİŞ, Serkan SAYAR, Ömer YETİM, Dr. Melih İMAMOĞLU, Nihal DEĞİTRMENCİ, Kader ŞAHİNTÜRK, Mevlana ÇAVUŞOĞLU, Dr. Seyran Sakine NAS, Mehmet Akif SUNGURLU, Erhan DEMİRTÜRK, Yusuf ÇALIŞKAN, Ahmet KARAKUŞ, Mehmet Emin TOKUŞ, Ümit ERGENÇ, Burcu ŞEYHOĞLU PEKŞEN, Sibel Yalın KARTAL, Ömer Faruk YILMAZ, Hümeyra ALTUN, Hüseyin KAMÇI, Dr. Talha GÜRSOY, Jale KAHRAMAN, Muhammet Samet BEKAR, Ahmet Emin ŞAHİN, Zekeriya ŞAHİN, Muhammed Mustafa CEYLAN, Hasan METE ve Abdurrahim PİLAV’a, Rektörümüz Prof. Dr. Hamdullah ÇUVALCI tarafından bu zorlu süreçte gösterdikleri üstün gayret ve emekleri adına Teşekkür Belgesi takdim edildi. Program, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ufuk BULUT, “Gelecek dönemdeki faaliyetleri...

Haberi Oku