Güncel:
DEPREMZEDE ÇOCUKLARA MORAL VE MOTİVASYON

 Adıyaman’a giden Ordu Büyükşehir Belediyesi Karadeniz Tiyatrosu (OBBKT) oyuncuları, sergiledikleri çeşitli oyunlarla depremzede çocukların yaşadıkları olayı bir nebzede olsun unutturmaya çalışıyor.

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in talimatlarıyla depremin ilk gününden bu yana ekip ve ekipmanı ile deprem bölgelerinde çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yaraları sarmaya devam ediyor. Alt yapı çalışmalarından saha temizliğine kadar çeşitli işlerde yer alan ekipler, bir yandan da çocukların yaşadıkları travmanın etkisini en aza indirmek için seferber oldu. Bu kapsamda Başkan Güler depremden en çok etkilenen çocukların moral ve motivasyonunu sağlamak için OBBKT oyuncularını Adıyaman’a yönlendirdi.

 

ÇOCUKLAR PROGRAMLARA YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

 

Adıyaman’da her gün 5 ayrı çadır kentte konuşlanan tiyatro ekipleri sergilendikleri çeşitli oyunlarla çocukların yüzünü güldürüyor. Meddah Abiyle Hikayeler, İbiş ile Memiş, Karagöz-Hacivat (hayal perdesi), Palyaço Dans Öğreniyor, Nasrettin Hocayla Kıssadan Hisseler, Fındıkgiller ve Kel Oğlan oyunları ile eğlenen çocuklar programlara yoğun ilgi gösteriyor.

 

OBBKT, bölgede bulunan konteyner ve çadır kentlerdeki çocuklar için oyunlar sahnelemeye devam edecek.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Ufuk BULUT, “Gelecek dönemdeki faaliyetleri...

Haberi Oku