Güncel:
Esnaf: 'Mevcut vekil adayları bakan statüsünde, bunlar Trabzon'a ne gelecek, ne gidecek.”
 

“Seçimden seçime Trabzonlu değilim”

 

İYİ Parti Trabzon Milletvekili adayı Yavuz Aydın, seçim çalışmalarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Çaykara’ya giden Aydın, esnafın yoğun ilgisi ile karşılaştı. Ziyaretleri sırasında bir esnaf Aydın’a dert yandı ve AKP milletvekili adaylarının bakan statüsünde olduğunu ifade ederek, “Şu anki vekil adayları bakan statüsünde. Bunlar Trabzon’a ne gelecek, ne gidecek, ne de bizi bir daha görecek” şeklinde dert yandı.

 

Esnafın bu serzenişinin ardından konuşan Yavuz Aydın, “Ben seçimden seçime Trabzonlu değilim. Bazı aday arkadaşlar beklemiş, aday olduktan sonra gelipTrabzon’da ev kiralamışlar. Ondan sonra da haber yaptırmışlar, ‘artık Trabzon’da evi yok diyemezler’ diye. Benim Allah’a şükür, Trabzon’da babamdan kalma evim var. Her akşam gidip evimde kalıyorum. Bir an olsun o evden, çocukluğumdan, arkadaşlarımdan, şehrimden kopmadım. İş yoğunluğunda bile ilk fırsatta hep Trabzon’da kendimi buldum çünkü burada nefes alırım ben. 50 yaşındayım, bu yıllardır böyle. Ancak bazıları seçimden seçime Trabzonlu oluyor” diye konuştu.

“Size söz veriyorum, bugün nasıl bu sokaklardaysam, size uğruyorsam, seçim sonrası da çay içmeye geleceğim” diyen İYİ Partili Aydın, mevcut adayların, aday adaylığı listesinde olmadığına da dikkat çekerek, “O kadar aday adayı içerisinden, ilk üç sıraya mevcut vekilleri aday koymadılar, ithal aday getirdiler. O listenin yarısı aday adaylarından içinden değil, dışarıdan geldi” diye konuştu.

 

 

Yavuz Aydın’ın sözleri üzerine konuşan esnaf, “Bu iş bize de saçma geldi. Bu her dönem öyle oluyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde de böyle oldu. O kadar temayül ve oylama yapıldı. Ancak Murat Zorluoğlu geldi. Buraya gelene kadar biz onu tanımıyorduk.” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

DOĞALGAZ ABONESİ OLMAYAN İŞLETMELERE CEZA...

Haberi Oku