Güncel:
Hasarlarda araç sahibinin değil sürücünün hasar oranı bozulmalıdır
 Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası 26. Meslek Komitesi'nden İbrahim Sertel, sigorta sektörüyle ilgili çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Sertel, özellikle araç sigortalarındaki sorunları ortadan kaldırmak için ehliyete sorumluluk poliçesi yapılmasını istediklerini belirterek, "Hasarlarda araç sahibinin değil sürücünün hasar oranı bozulmalıdır" dedi. Trafik sigortasında 2022 yılının ilk 9 aylık döneminde şirketlerin 7.9 milyar lira zarar ettiğini belirten Sertel, "Bir önceki yıla oranla trafik sigortasında şirketlerin zararı 9 katına çıkmıştır. Trafik sigortasında hasar - prim oranı ise yüzde 163.5 olmuştur. Yani sigorta şirketleri topladıkları her 100 liralık prim karşılığında 163 lira hasar ödemiştir" diye konuştu.


Sertel ayrıca sigorta poliçesi satma bahanesiyle vatandaşların dolandırılması olaylarında artış yaşandığını vurgulayarak, "Vatandaşlarımız sigorta yaptırmak için tanıdığı, bildiği, her zaman destek alabileceği acenteye gitmelidir. Şüphelenenler e-devlet üzerinden plakaları üzerinde poliçe olup olmadığını sorgulayabilirler" dedi. Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku