Güncel:
KRAL PESTİL- KÖME TRABZON YALINCAK ŞUBESİ AÇILDI
Gümüşhane’nin Dünya çapında tanınan Uluslararası markası “Kral Pestil Köme”, Trabzon’da yeni konsept olarak tasarlanmış olan ve Trabzon – Rize Devlet Karayolu üzerinde bulunan “pestil, köme, kuruyemiş doğal dükkan ve cafe” işyerini görkemli bir törenle hizmete açtı.

 

Büyükbayraktar Gıda San ve Tic. LTD. ŞTİ.’nin Yalıncak Mahallesi, Yalıncak Rize Caddesi Armoni sitesi No: 48 AC Ortahisar –Trabzon adresinde hizmete açılan yeni işyerinin açılış törenine Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, Trabzon milletvekilleri, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Trabzon ve Gümüşhane’den siyasi Parti İl Başkanları, Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Murat Okutmuş, Trabzon Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Hakan Özgün ve yönetim kurulu üyeleri, Gümüşhane ve Trabzon ilçe ve belde belediye başkanları, GTSO Başkanı İsmail Akçay, Trabzon ve Gümüşhane’den iş dünyası temsilcileri ve STK başkan ve üyeleri, Büyükbayraktar Gıda Sanayi Firması Yönetim Kurulu Başkanı Nurcan Özdemir, Şirket Yönetim Kurulu üyeleri Gürbüz Büyükbayraktar, Kaya Büyükbayraktar, Mercan Nemutlu, Hatice Yetimoğlu, Yusuf Büyükbayraktar, Şirket Danışmanı Prof.Dr. Oktay Yıldız ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Müdürlüğünü Gümüşhanelilerin yakından tanıdığı ve sevdiği Halil Koç’un yaptığı “Kral Pestil, Köme, Kuruyemiş, Doğal Dükkan kafe”de Gümüşhane’de Kral markası ile üretilen pestil ve köme ürünleri ile kuruyemiş satışlarının yanı sıra cafe hizmeti de verilecek.

 

Gümüşhane’nin tarihsel damak lezzeti olan pestil ve kömeyi 1974 yılından beri işletme boyutunda üreterek Kral markası ile Türkiye ve dünya ile tanıştıran Büyükbayraktar kardeşler pestil ve köme ürün çeşidini 35’ e çıkardılar.

 

 

Açılış konuşmaları, Trabzon İl Müftüsü tarafından edilen açılış duası ve kesilen kurdelenin ardından yeni şubeyi gezerek, Büyükbayraktar ailesini açmış oldukları bu değerli şube için tebrik eden GTSO Başkanı İsmail Akçay, ''Büyükbayraktar ailesi şehrimizin gıda sektöründe faaliyet gösteren öncü firmalarımızın başında geliyor. Büyükbayraktar ailesinin Pestil- Köme ürünümüzün bir marka değerine kavuşmasında çok önemli çalışmaları var. Bir aile şirketi olarak faaliyetlerine başlayan firmamız artık şehrimizin en çok istihdam sağlayan ve ihracat yapan firmalarından bir tanesi. Ben bir kez daha Büyükbayraktar ailesini gıda sektörümüzün gelişmesinde ve yöresel bir ürün olan pestil köme'nin ulusal bir marka haline gelmesinde  göstermiş oldukları değerli katkılar  için tebrik ediyor, Trabzon'da açmış oldukları bu değerli şubelerinde hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.''  ifadelerini kullandı.

Haber-Video: Arif AZAKArakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’MEDYUM’’ sahneye çıkıyor!

Haberi Oku