Güncel:
Ömer Hakan USTA Trabzon'un Kurtuluşunun 104. Yıldönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı

 Trabzon Şoförler  Odası Başkanı Ömer Hakan USTA Trabzonun Kurtuluşunun 104. Yıl dönümü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.


Başkan Usta mesajında: Tarih boyunca pek çok medeniyeti toprağında yeşertmiş, fetihle birlikte güçlü bir ticaret ve kültür merkezi haline gelmiş şehrimizin işgal kuvvetlerinden kurtuluşunun 104. yıl dönümünü idrak etmekteyiz.

“Fatih Sultan Mehmet’in fethettiği, Yavuz Sultan Selim’in yönettiği, Kanuni Sultan Süleyman’ın doğduğu Trabzon’umuz, tarih boyunca gerek stratejik konumu, gerekse sosyo-ekonomik pozisyonu itibarıyla her dönem önemini korumuş kadim bir şehirdir. 

 Milletimizin onuru, bağımsızlığı ve özgürlüğü için ölümü göze alan aziz kahramanlarımız 104 yıl önce Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş zaferini dosta düşmana tarih yazarak ilan etmiştir. Vatanı ve milleti uğruna, istikbalimizi ve istiklalimizi korumak için gözünü kırpmadan canını veren kahraman Trabzon halkı, düşmana karşı verdiği mücadelesiyle bu toprakları ebedi yurt edinmemizi sağlamışlardır. 

Bu duygularla, Trabzon’umuzun düşman işgalinden kurtarılışının 102. yıl dönümünde, işgali büyük dirençle başarısızlığa uğratan tüm kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımı ifade ediyor, canları pahasına topraklarını savunan aziz şehitlerimize ve sonradan ebediyete intikal eden gazilerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, ve bıraktıkları mirasa sahip çıkarak gelecek kuşaklara aktarmak başlıca görev ve sorumluluğumuz olmalıdır diyerek tüm Trabzonluların ve Şoför Esnafımızın Kurtuluş Gününü kutlar en derin saygı,sevgi ve muhabbetle selamlıyorum dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’MEDYUM’’ sahneye çıkıyor!

Haberi Oku