Güncel:
Sürdürülebilir kentler, doğayla uyumlu yaşam alanları  ele alındı

 Avrupa Birliği Bilgi Merkezleri Ağı tarafından düzenlenen New European Bauhaus etkinliğine TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi'nin organizasyonuyla KTÜ Şehir Planlaması Bölümünden 4 öğrenci katıldı. Etkinlikte sürdürülebilir kentler, doğayla uyumlu yaşam alanları oluşumu gibi geleceğin kent tasarımları ele alındı.

Etkinliğe katılan gençler, New European Bauhaus anlayışını geliştirmek için çeşitli atölye çalışmalarında da yer aldı. Öte yandan ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, geleceğin kentleri üzerine bir sunum gerçekleştirdi.

TTSO AB Trabzon Bilgi Merkezi Koordinatörü Yakup Karbuz, Aks NEB Days kapsamında Avrupa Birliği Türkiye tarafından finanse edilen, Ankara Aks ve AB Bilgi Merkezleri işbirliğinde düzenlenen New European Bauhaus etkinliğinin 4 gün süreceğini belirterek, "Ankara'da 9 - 12 Ekim 2023 tarihlerindeki etkinlik konuşmalar, paneller, tartışmalar, sinema gecesi, konserler, yaratıcı toplantılar, ağ kurma etkinlikleri ve atölyelerden oluşuyor. Etkinliğin temel amacı, ülkemizde yakın zamanda yaşadığımız deprem felaketinden sonra 'dirençli gelecek için mekanları kolektif olarak nasıl yeniden inşa edebiliriz?' sorusuna hem ulusal hem de uluslararası platformlardan katılacak konuşmacıların bakış açısıyla cevaplar aramaktır" dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Soner Yıldırım: “Türk Bağımsızlık Hareketi...

Haberi Oku