Güncel:
Turgay Kesler: '23 yıl üniformasını giymekten şeref duyduğum Polis teşkilatımızın Polis Haftası'nı kutluyorum.”
Turgay Kesler: “23 yıl üniformasını giymekten şeref duyduğum Polis teşkilatımızın Polis Haftası’nı kutluyorum.”
Gümüşhane’nin Köse İlçesi Belediye Başkanı Turgay Kesler, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 177. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 


Köse Belediye Turgay Kesler mesajında “Ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, Milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan, 23 yıl üniformasını giymekten şeref duyduğum Türk Polis Teşkilatı’nın 177. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz Polis Haftası’nı kutluyorum” dedi.

 


Başkan Kesler, mesajında şunları kaydetti:

“Türkiye Cumhuriyeti devletimizin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlemesini önlemek suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz.


Çağdaş bir devlet olmanın en önemli gereklerinden birisi insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılması ve hukukun üstünlüğü prensibinin sosyal ve siyasal alanda egemen kılınmasıdır. Çağdaş bir devlet için yaşamsal öneme sahip bu temel ilkelerimizin uygulamaya geçirilmesinde Türk Polis Teşkilatımızın çok önemli bir rolü vardır.

 


Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk polisimiz, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını hiçe sayarak ulvi görevlerini yerine getirmiş, toplumumuzun güvenini ve takdirini kazanmıştır.

Ülkemizin geleceği açısından çok önemli olan huzur ve sükunun demokratik kurallar içerisinde sağlanmasını, hür ve serbest ortamın sürdürülmesini temin etmek Polisimizin görevleri arasındadır.


Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür.

23 yıl üniformasını giymekten şeref duyduğum Polis teşkilatımızın 177. Yıldönümünü ve Polis Haftası’nı bu duygu ve düşüncelerle kutluyor, bu vesileyle görevlerini kahramanca yerine getirirken şehit olan meslektaşlarımı rahmetle anıyor, görevleri başındaki tüm polislerimize ve değerli ailelerine selam ve saygılarımla sunuyorum.” Dedi.

 

 

 Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Çebi’den Doğalgaz Açıklaması

Haberi Oku