Güncel:
VEHBİ KOÇ ÇALIŞMALARINA HIZ VERDİ
 

Trabzon’dan AK Parti Milletvekili Adayı olması beklenen Piri Reis Denizcilik Vakfı Başkanı Vehbi Koç yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde Beşikdüzü’nden Of’a kadar bütün ilçelerini Trabzon’un gezerek vatandaşlar, kanaat önderleri ve siyasiler ile buluşmaya devam ediyor.

 

Vehbi Koç’un bu seferki durağı Trabzon’un Yomra ilçesi oldu. Koç,  Hayırsever iş insanı Hasan Çalık' ın yaptırmış olduğu eserleri yerinde gördü. Koç, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada “Yapımı devam eden, bitmiş, programlanan projeler ve Trabzon'umuz ile ilgili sohbet Yomra ilçemizde sohbet ettik. Kendilerine teşekkür ederim, Allah Birinizi Bin Etsin. Her şey daha güzel bir Trabzon için” ifadelerini kullandı.
İş İnsanı Vehbi Koç: “Önümüzdeki 50 yılda en büyük yatırımımız demiryolu olacak”

Vehbi Koç yaklaşan 2023 seçimleri öncesinde Türkiye ve Trabzon gündemine ilişkin Gazeteci-Yazar Arif AZAK’a önemli açıklamalarda bulundu.

 

Trabzon, Ankara ve İstanbul’da önemli kurum, kuruluş ve kanaat önderlerini ziyaret ederek sürekli sahada aktif vatandaşlar ile buluşan Vehbi Koç yaptığı açıklamada: “Trabzon için Güney Çevre yolu olmazsa olmazdır. Türkiye’nin doğuya açılan kapısı Trabzon’dur. Demiryolu bağlantısı yapılarak Trabzon’un Orta Asya ve Kafkasya coğrafyası ile entegresi sağlanmalıdır. Batılı Ülkelerin gelişmesinin en önemli sebebi demiryollarının birbirine bağlanmasıdır.  Önümüzdeki 50 yılda en büyük yatırımımız demiryolu olacaktır. Demiryolu, demiryolu yoktur bunun başka yolu” dedi.

 

Vehbi Koç açıklamasının devamında: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Serdar Berdimuhamedov ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in katılımı ile 14 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşen törende, ticaret, bilim, eğitim, kültür, gümrük, enerji ve ulaştırma alanlarındaki anlaşmalara imza atıldı. Bu buluşma Ülkemiz ve Türk dünyası için milat niteliğindedir bu anlaşmaların meyvelerini önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz. Güney Çevre yolu olmazsa olmazdır. Güney Çevre yolunu başlatacağım Ordu’dan Gürcistan’a kadar bu yol devam edecek. İmar açısından Trabzon Şehrimizi planlamak çok önemli arazi imkanımız sınırlı hepimiz bu şehri çok yönlü büyütmek için fedakarlık edeceğiz.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin 2023 seçimlerinden de güçlü bir şekilde çıkarak yeni yüzyılda asra damga vuracağını belirten Vehbi Koç “Ben Vehbi Koç olarak Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye’nin geleceği için çalışmaya, gayret etmeye, mücadele etmeye hazırım. Şehrimize, memleketimize ne gibi katkılar sağlayabiliriz, neler yapabiliriz bunun gayreti içerisindeyiz. Milletimizle birlikte yeni bir zafer kazanarak kutlu yürüyüşe devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“Altyapı devrimini üretim devrimi ile taçlandırmalıyız”

Trabzon’un yeni yüzyılda Türkiye’nin ve bölgenin önemli merkezlerinden biri olacağının altını çizen Vehbi Koç, “Trabzon stratejik konumu, coğrafyası ve insan kaynaklarıyla ticari, stratejik ve siyasi olarak önemli bir misyonu üstlenmeye hazır bir şehir. Hem bölge ülkelerle bağlantısı ve yakınlığı hem de liman ve sanayi merkezi özellikleriyle de öne çıkıyor. Biz de bu düşüncelerle birlikte şehrimizi her konuda bir üst lige taşımaya hazırız ve üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Altyapı devrimini üretim devrimi ile taçlandırmalıyız” dedi.

Gemi kaptanı olan İşadamı Armatör Vehbi Koç, Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Trabzon Milletvekili adayı olarak önceki dönem 5.sırada yer aldı.

VEHBİ KOÇ KİMDİR?

Aslen Trabzon'un Of ilçesine kayıtlı olan Vehbi Koç 5 Şubat 1960 yılında Ankara’da doğdu. İstanbul Teknik Üniversitesi, Denizcilik Fakültesi'nden 1982 yılında mezun olan Koç, bu tarihten 1991 yılına dek uzak yol gemi kaptanlığı yaptı. 1992 yılında Metro Gemi Acant A.Ş.’nin kurucu üyesi olarak yönetim kurulunda başkan yardımcılığı görevini üstlendi. Ayrıca 2004 yılında Sefine Tersanecilik AŞ ve 2010 yılında EYDO Denizcilik AŞ’nin de kurucuları arasında yer aldı ve yönetim kurulu başkanlığı görevinde bulundu.

İş hayatının yanı sıra çeşitli sosyal ve siyasal faaliyetlerde bulunan Koç, 2004-2007 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul İl Genel Meclis Üyeliği Sanayi ve Ticaret Komisyonu Başkanlığı görevini üstlendi. 2012 yılına kadar Piri Reis Denizcilik Vakfı Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2012 yılından bu yana ise aynı vakıfta Başkanlık görevini üstlenmektedir. İyi derecede İngilizce bilen Koç, evli ve iki çocuk babasıdır.

 Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

İRFAN ÇAKAR: “Batırdılar, taksit taksit...

Haberi Oku