Güncel:
VELİ AKADEMİSİ VELİLERİN YANINDA
 

Trabzon İl Milli Eğitim MüdürlüğüAr-Ge Birimi tarafından düzenlenen "Veli Akademisi" etkinliklerine 18 ilçemizde eş zamanlı bir program ile başlandı. Geçen sene olduğu gibi bu yıl da velilerimizin alandaki ilgi ve eksiklerine yönelik yapılan eğitimler bağlamında ilk programa "Çocuğun Sosyal-Duygusal Becerilerinin Geliştirilmesinde Ailenin Rolü" konusu ile başlandı.

            Psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmen Ümmühan Pekbüyük ve Nuran Yüksel Gümrükçü tarafından verilen seminere velilerimiz tarafından büyük ilgi gösterildi. Seminer içinde anne ve babalar birçok konuda bilgi alarak sohbet havasında semineri tamamladırlar.

            Seminer başlangıcında Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri tarafından kısa bir müzik sunumu yapıldı. Ardından programın açılış konuşmalarını yapan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, bu çalışmaların şehrimizin çocukları için çok önemli bir yerde olduğu anne ve babanın bu konuda almış olduğu eğitimler daha sağlıklı bireylerin yetişmesinde etkili olacaktır, dedi.

            Müdür Bey'in açılış konuşmalarından sonra tüm ilçelerimize seslenen Sayın Valimiz, bu güzel çalışmalar ile şehrimizin adının her alanda duyulmasından mutlu olduklarını bu başarılı çalışmalarından dolayı Sayın İl Milli Eğitim Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'na çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti. Evde alınan eğitimin en temel eğitim olduğunu ve çocukların alacağı eğitimde ailenin en önemli unsur olduğunu belirtti. Ardından katılımlarından dolayı tüm velilerimize teşekkür ederek konuşmalarını sonlandırdı.

            Konuşmaların ardından seminere başlayan öğretmenlerimiz velilerimiz tarafından ilgi ile izlendi ve programdan sonra toplu fotoğraf çekimi ile seminer sonlandırıldı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

‘’MEDYUM’’ sahneye çıkıyor!

Haberi Oku