Siyaset:
CHP Milletvekili Adayı Çakır: Trabzon'da projeler değil ak çocuklarla, aç çocuklar konuşacak

 

Türkiye 14 Mayıs cumhurbaşkanlığı ve milletvekili genel seçimlerine yaklaşırken siyaset sahada hız kesmiyor.  CHP ve Millet İttifakı ortakları Trabzon’da ilçe ziyaretlerini sürdürüyor.

CHP Trabzon 6.sıra Milletvekili Adayı Mustafa Erdi Çakır, Arsin ziyaretinde ilginç durumla karşılaştı. Ekmeğiyle meşhur Trabzon’da vatandaşın gramajı düşük ekmeğe yöneldiğini açıklayan Çakır, “Vatandaş projeleri sormuyor. Bu dönem ak çocuklarla, aç çocuklar konuşacak” dedi.

 

 

FINDIK ÜRETİCİLERİ ENDİŞELİ

Vatandaşın ekonomik kriziyle imtihanını yerinde gözlemleyen CHP Trabzon Milletvekili Adayı Mustafa Erdi Çakır, “Cumhuriyet Halk Partisi’ne, ittifaka ciddi bir ilgi var. Arsin’de esnafın elini sıktık, derdini sorduk. Fındıkla alakalı çok şikâyetler aldık. Arsin’de geçim sağlayan iki grup var diyebiliriz. Birincisi fındık tüccarları, ikincisi fındık üreticileri. Fındık tüccarlarından ziyade fındık üreticilerimizden gerçekten ciddi şikâyetler aldık. Mahsulden kazandıklarını birikim yapamıyorlar. Gelirler giderleri karşılamıyor haliyle.” diye konuştu.

 

EKONOMİK KRİZİN BÜYÜKLÜĞÜ KIRSALDA DAHA ÇOK GÖRÜLÜYOR

Vatandaşın ekmek ile sınandığını belirten Çakır, “Arsin’de bir şey çok dikkatimi çekti. Trabzon’umuz ekmeğiyle meşhurdur. Hatta bizim ekmeğimiz diğer illere göre daha büyük boyuttadır. Şimdi gramajları azaldı, fiyatları arttı. Hani ekmeği küçültürsünüz de hiç bu kadar küçük bir ekmek de görmemiştim. İlk kez gördüm. Şaşırdık… Ucuz diye bu ekmekten alıyorlar. Ciddi bir ekonomik kriz var. Krizden en az etkilenen illerden bir tanesi de Trabzon’dur. Ancak kırsal ilçelere doğru gittikçe krizin büyüklüğünü görebiliyorsunuz.

 

 

GENÇLER DEĞİŞİMDEN YANA

Gençlerde şu var. Her hangi bir parti belirtmeksizin değişim istekleri var. Bunun da yarın kaygısıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Geçmişte Ak Parti’ye oy verenler de değişimden yana.

 

VATANDAŞ PROJELERİ DEĞİL, TENCERE KAYNAYACAK MI SORUYOR

İktidar her dönem aynı projelerle vatandaşın karşısına çıkıyor. Seçim kaybetme korkusu yıllarca el değmemiş, ihale edilmemiş projelere temel attırıyor. İnsanlarımızın şu anda Yatırım Adası’ymış, hızlı trenmiş, havalimanı genişletme projesiymiş bunlarla alakalı bir derdi yok. Sokaktayız hiç bunları bize soranı da duymadım. Bu dönem ak çocuklarla, aç çocuklar konuşacak.” açıklamalarında bulundu.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Hasan Süha Saral, şehrin nabzını tutmaya...

Haberi Oku