Ekonomi:
Depremzedelerin mesleklerine göre işe yerleştirilmeleri için çalışıyoruz
  Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Erkut Çelebi, deprem bölgesinden Trabzon'a gelen depremzedelerin mesleklerine göre işe yerleştirilmeleri için İŞKUR ile ortak çalışma yürüttüklerini vurguladı.

TTSO Başkanı Erkut Çelebi, depremin etkilediği 11 ilin ülke ekonomisinin yüzde 10'unu ürettiğini ifade ederek, "Bölgede çok değişik sektörlerden binlerce kişi işini kaybetti. Başka illere ya göç ettiler ya da geçici süreyle geldiler. Trabzon'da da binlerce depremzede vatandaşımız misafir ediliyor. Bu insanların mesleklerine göre işe yerleştirilmeleri konusunu önemsiyoruz. İŞKUR bu konuda bir çalışma başlattı. Trabzon'a gelen depremzedelerin meslek gruplarına göre kaydını tutuyor. Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda depremzede vatandaşlarımızı İŞKUR ile ortak bir çalışma yaparak işe yerleştireceğiz. Özellikle mobilya, tekstil, kaynak, CNC, plastik doğrama, alüminyum cephe kaplama, turizm sektörü ve hizmet sektöründeki üyelerimizin bu anlamda bizden talepleri var. Her türlü teknik elemana ihtiyaç var. Bu konuya önemle eğiliyoruz. Depremzede vatandaşlarımızın işe yerleştirilmelerinin hayata dönmeleri noktasında da önemli olduğuna inanıyorum" dedi.


Çelebi, bugüne kadar deprem bölgesine yapılan yardımların yanı sıra Trabzon'a gelen depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanmasına katkıda bulunan iş dünyası temsilcilerine, öğrencileri imkânları ölçüsünde kabul eden özel okullara, iş imkânı sağlayan tüm üyelere teşekkür ettiğini vurguladı.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Beşikdüzü OSB'deki firmalar TTSO'nun...

Haberi Oku