Ekonomi:
Nurittin Karan'dan lisanslı depo uyarısı…
 

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, fındık fiyatında istikrarın sağlanması ve arz talep faktörünün sağlıklı bir şekilde işlemesi adına üreticilerin kesinlikle bu sezon emanete fındık bırakmaması gerektiğini, ürününü bekletmeye yeri bulunmayan üreticilerin ise devlet tarafından desteklenen lisanslı depoyu tercih etmelerini istedi.

 

Karan, yaptığı açıklamada, emanete bırakılan bir kilogram fındığın üreticiye hiçbir zaman fayda sağlamadığını, stokçu ve fındık baronlarının ekmeğine yağ sürdüğünü kaydetti.

 

Tüccar ve devlet desteği olmayan kurum ve kuruluşlara bu yıl bırakılacak olan emanet fındığının geçmiş yıllara göre daha riskli olacağının altını çizen Karan, “Bilindiği gibi ülke olarak ekonomik kriz ile mücadele etmekteyiz. Bu kriz ortamında devlet desteği ve garantisi olmayan ticari kuruluşlara bırakılacak olan emanet fındıkların hiçbir garantisi olmayacaktır. Bir risk durumunda üreticinin bir yıllık emeği ve ürünü heba olup gidebilir. Üreticilerimize bugünden uyarı ve önerimiz bin bir zahmet ve eziyetle bir araya getirmiş olduğunuz fındığınızı emanete bırakmayın. İllaki emanete bırakmak ve bekletmek istiyorsanız, Giresun Ticaret Borsası bünyesinde bulunan lisanslı depoya bırakın. Devlet garantisinde olan lisanslı deponun kira bedelinin bir kısmı da yine devlet tarafından karşılanmaktadır” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

"Uzungöl'deki altyapı ve yol çalışmaları...

Haberi Oku