Siyaset:
Kubilay Çiçek: 'Adalet, Hukuk ve Liyakat kazanacak”

 

Zorlu Grand Otel’de düzenlenen basın toplantısında kendini tanıtarak sözlerine başlayan Kubilay Çiçek; 17 Aralık 2020 tarihinden bu yana DEVA Partisinin Trabzon İl Başkanlığını yapmaya çalıştım. Herkesin kapısını çaldık. Sizlere bir nebze olsun umut olmaya çalıştık. 2,5 yıllık bu süreçte birlikte yol yürüdümüz ve partimiz için emek veren herkese teşekkür ediyorum. YSK tarafından Seçim takviminin ilan edilmesi ile partimiz için aday adaylığı sürecinin başlamış olduğunu söylemek ve aday adaylığı konsunda başvuru yapmak isteyenlerin başvurularını almaya başladık.

Partimizin il başkanlığı görevinden bugün itibariyle Milletvekili aday adayı olmak için istifa etmiş bulunmaktayım. Bu seçimler inşallah hepimiz için hayırlara vesile olack. Adalet, Hukuk ve likayat kazanacak ve söz veriyorum biz kazanacağız. 


Bir dersimize iyi çalıştık. Sorunları bildiğimiz kadar çözümleri de çalıştık. Genç bir kardeşiniz olarak oylarınıza talip olduğumu belirtmek istiyorum.

Trabzon gibi zor bir şehirde genç olmamıza rağmen rüştümüzü ispatladığımızı düşünüyorum. Bugün itibariyle vekil adaylığımı açıkladım. Genç arkadaşlarımızdan çok destek aldık. Seçilirsen inşallah vekilliğimizde Trabzon'un gençlerini temsil edeceğiz. Bir bu işi yaparız Allah'ın izniyle.


İki gün önce İl Başkanlarıyla genel merkezle istişare yaptık. Parlementoda en fazla vekil sayısı çıkarmak için çeşitli projeler vardı. Gün itibaryle netleşmiş bir durum söz konu değil. Ama 10 gün içinde bu konu netleşir. İstişareler devam ediyor. 

SEÇİM SONRASI İL BAŞKANLIĞINA DÖNECEK Mİ?

Diğer bazı partilerin bu konu ile ilgili teammülleri oturmuş. Partimiz yeni bir parti henüz bir teammül oturmuş değil. Bu süreçte vekaleten il başkanlıkları için 2 aylık bir atama yapılacak. İki ayın sonunda seçimlerde bittiğinde kongreler süreci olacak. Seçim sonuçlarını görelim biz kendimizi Ankara'ya yakın görüyoruz. Olmazsa arkadaşlarımızın uygun görüdüğü bir görevle partimizde oluruz.


Oy oranından ziyade milletvekili sayıları üzerinden konuşmak daha sağlıklı. Çeşitli farklı formülasyonların muhtemel olması net bir şey söylememizi engelliyor. Bir önceki seçim 6 milletvekilinin 4 tanesini mevcut iktidar almıştı. Bu seçim tablonun tam tersi olmaya müsait olduğu sahada emarelerini alıyoruz.

Genel Başkanımız Ali Babacan'ın Trabzon'da miting yapması konusunda henüz böyle bir şey yok. Genel Merkez böyle bir karar alırsa ilk isteyen illerden biri oluruz.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

KAYA'YA SEVGİ SELİ

Haberi Oku