Siyaset:
Mustafa Bak, emekli maaşlarına yapılan zam oranını eleştirdi
 

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon İl Başkanı Mustafa Bak, emeklilere verilen zam oranının sosyal yıkıma sebebiyet vereceğini söyledi.

Mustafa Bak  açıklamasında: “AKP’nin son yılardaki ekonomideki kötü yönetimi özellikle Emekli ve Asgari ücretli gibi dar gelirliler üzerinde çok büyük bir ekonomik ve sosyal yıkıma sebebiyet vermektedir. Bu ağır yıkımı görmemezlikten gelen ve her şey güllük gülistanlıkmış gibi %5’lik Ek Zam açıklamaları ile adeta emeklileri açlığa mahkum etmişlerdir. 2023 Aralık ayı araştırma sonuçlarına göre dört kişilik bir ailenin Açlık sınırı 16 bin 483 lira, Yoksulluk sınırının ise yaklaşık 47 bin lira olmasına rağmen emeklilere açlık sınırının altında reva görülen bu zammın hiçbir izahı olamaz. Genel Başkanımız Özgür Özel’inde dediği gibi en düşük emekli aylığı en az asgari ücret seviyesinde olmalıdır. Esasında bunun bile yeterli olmamasına rağmen ekonomideki kötü gidişin faturasını emekliye yıkmak vicdansızlıktır.

 

Zamanında iktidarı sürekli uyarmamıza rağmen muhalefetin her dediğinin tam tersini yapan bu anlayışın ekonomiyi ve dar gelirlileri getirdiği durumu üzülerek takip etmekteyiz. Ekonomi Bakanı Mehmet Şimşek’in kamuya gönderdiği itiraf mektubunda “Hükümet’in ve Siyasetçilerin çok ciddi tasarruf yapması gerekiyor” derken; kendileri olunca zevki sefa, yandaşlara ballı ihalelere devam ama emekliye gelince %5’lik zam. Belli ki bu halk sizin umurunuzda değil. Nasıl olsa bir şekilde vatandaşı kandırıp oyunu alıyorsunuz. Utanmıyorsunuz, halkın ne yaşadığı sizin umurunuzda değil. Yeter ki sizin düzeniniz bozulmasın. Ama şunu asla unutmayın ki bu halk size en iyi cevabı sandık da verecektir” dedi.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

Başkan Bak: Yüzde 20 indirimden hangi emekliler...

Haberi Oku