Eğitim:
ÇORUH EDAŞ 'TEMİZ ÇEVRE, TEMİZ DÜNYA” DEDİ
 

Sürdürülebilirliği ve çevreye duyarlı bir yaklaşımı faaliyetlerinin merkezine koyan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ)ekipleri, 5–11 Haziran Çevre Koruma Haftası etkinlikleri kapsamında “Derelerimiz Temiz Aksın” projesiyleTrabzon’unOrtahisar ilçesiBeşirli mevkiindekıyı temizliği, 100. Yıl mevkiinde ise piknik alanı, park ve bahçe temizliği yapmak için sahaya indi.

 

 

Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon olmak üzere 5 il ve 61 ilçede elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ), 5–11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamında gönüllü olarak bir araya gelen ekipleri ile çöp toplama etkinliği düzenledi. Doğaya ve faaliyet gösterdiğibölgeye karşı sorumluluklarının bilincinde hareket eden Çoruh EDAŞ’ın ekipleri, deniz kıyısında biriken plastik atıklar, pet şişeler, kâğıt ve diğer atıklarıtoplayarak, doğaya ve faaliyet gösterdiği bölgeye olan sorumluluğunu yerine getirdi.

 

Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Trabzon kıyılarındaatıkları toplayan ekipler, bu atıklardan çıkan mavi kapakları Türkiye Omurilik Felçlileri Vakfı'na bağışlayacaklarını açıkladı.

 

 

AYDIN: “GÖNÜLLÜLERİMİZ SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA VE ÇEVRE BİLİNCİ İÇİN SAHADAYDI”

 

Çoruh EDAŞ Şirket Müdürü Mehmet Aydın, etkinlikle ilgili olarak yaptığı değerlendirmede; "Çoruh EDAŞ olarak, daha yaşanabilir bir dünya ve sürdürülebilir bir geleceğe katkı sunma hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Doğal kaynaklarımızı korumak ve çevremizi temiz tutmak, toplum olarak hepimizin ortak sorumluluğudur. Bu nedenle 5 – 11 Haziran Çevre Koruma Haftası kapsamındagönüllü ekibimizle bir araya gelerek,kıyı, piknik alanı, park ve bahçelerdeki atıkları toplamaya karar verdik. Çevre ile ilgili tüm yükümlülüklerimizi yerine getirmeye önem veriyoruz. Faaliyet alanımızda sürdürülebilir kalkınma ve çevre bilinci ilkelerini benimsiyor ve sorumluklarımızı ön plana alıyoruz. Amacımız, doğal yaşam alanlarının korunmasına katkı sağlamak ve toplumda çevre bilincini artırmak.Bizden sonraki nesillere daha temiz bir çevre bırakmak için “Derelerimiz Temiz Aksın” projemiz kapsamında etkinliklerimize devam edeceğiz. Bu güzel etkinlikte yer alan ekiplerimize bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum" şeklinde açıklamalarda bulundu.Arakli Medya
Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ DENEYAP ATÖLYELERİNDE...

Haberi Oku